Çözüldü "There is no GOP (Graphics Output Protocol) support detected in this card" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

goqhan06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir sistem topladım.
Özellikleri;
  • Intel i5 9400F işlemci
  • MSI B360M Bazooka Anakart
  • 16 GB RAM
  • Ekran kartı ASUS RX 580 8 GB Dual OC (Önceden ekran kartım vardı)

Windows 10 UEFI kurulumu yaptım, Fast Boot işaretli de olsa 20 saniye de açılıyor. BIOS'a baktığımda UEFI yerine CSM işaretli olduğunu fark ettim. UEFI yapıp yeniden başlatsamda GOP hatası verip ekteki görüntü geliyor. GPU-Z'de ürünün UEFI desteği olduğunu gösteriyor, ama GOP olarak tanımıyor. Techpowerup sitesinden 2018 tarihli VBIOS indirip Flashladım, bu sefer GOP olarak gördü, fakat ekranda taramalar oluşuyor, eski VBIOS u geri yükledim.

2017 çıkışlı bir ekran kartı GOP desteği olmayışı normal mi bilmiyorum. CSM yerine UEFI kurulumu yapabilmek için bir çözüm yolu var mı?

Saygılar.
GOP.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Techpowerup'ta bulabilmeniz gerek. VBIOS veritabanları var.

Hala güncelleyemeyenler için rehberini yaptık bunun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten UEFI kurulumu yapmışsınız ama VBIOS UEFI destekli olmadığından CSM devreye girmek zorunda.

Ekran kartının içindeki GOP kısmını güncellemek istersen de bunun için bir yazılım çıkmış zamanında. Adı GOPUpd. Burada bulabilirsin:

Son düzenleme:
@Recep Baltaş Recep Bey çok teşekkür ederim. Deneyeceğim.
Saygılar

Recep Baltaş'ın attığı linkteki moderatörlerden yardım al BIOS dosyanı at onlar GOP Updater programı ile güncel GOP ROM dosyası alıp sana atıyorlar. Onu flashlayıp devam ediyorsun. Benim 2014 GOP sürümlü kartı mayıs 2019 sürümüne güncellediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Techpowerup'ta bulabilmeniz gerek. VBIOS veritabanları var.

Hala güncelleyemeyenler için rehberini yaptık bunun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı