Thermal Grizzly Kryonaut Mucizesi

ozan1910

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Bu postu hepinize bilgi vermesi amaciyla aciyorum, Mart ayinda topladigim Ryzen 2600 ve RTX 2060 sistemimde, ekran kartim (Gigabyte) oyunlarda 79 80 kerecelere kadar cikiyordu, fan ayarlamasi ile 74 76 bandina kadar dusurdum fakat hala tatmin etmiyordu. Uzun arastirmalar sonucu, termal macunu yenilemeye karar verdim. İlk olarak elimde bulunan Zalman STG2 kullandim sonuc olumsuzdu, sicakliklar degismedi fakat macun 1 yillik oldugu icin cok da guvenemiyordum ve baslikta belirttigim gibi Kryonaut aldim, sonuclar gercekten cok basariliydi, oyunlarda OC yaptigim halde 67 dereceyi gecmiyor.

Ekran kartlarinin termal macunu degisim islemi cok basit ve Gigabyte'i arayip sordum garanti acisindan bir problem olmayacagini soylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kış geldi ondandır. Termal macunun etkisi olur ama o kadar fazla olmaz bence.
Soğukluk ile alakası çok az vardır hocam. Yaz ayında eski sistemimdeki R9 380 ekran kartımın termal macununu değiştirmiştim, sıcaklık 93 dereceden 74 lere kadar düşmüştü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı