Thermal Pad'i Bilmeden Söktüm Gpu aşırı ısınıyor

Gökhan Esen

Hectopat
Daha fazla  
Qosmio F-60 Laptobumu temizleyeyim derken bilmeden ve araştırmadan gpu üzerindeki thermal pad'i söktüm.Onun yerine sonradan ebaydan aldığım başka bir thermal pad koydum ama fayda etmedi.

1P9bjb.png

Kare içine aldığım thermal pad i söktüm.Silikonumsu bir maddesi vardı.Yuvarlaya yuvarlaya çıkarttım.Yeni aldğım thermal pad i tekrar söktüğüm vakit nemlendiğini veya hafif yağlanmış gibi olduğunu farkettim.Yerine koyabileceğim ısıyı tekrar dizginleştirebiliceğim bir madde veya parça önerirmisiniz.Yardımlarınızı bekliyorum.

106 dereceye kadar çıkıyor orda sabitleniyor 10-12 saat oynamama rağmen hiçbir sorun çıkmıyor.Ayrıca ekran kartım gt 330m i5 ve 4gb ram var.

Soğutucunun chipset'e iyi bir şekilde oturduğundan emin olun. Gerekirse laptop'a uygun yeni bir termal pad alarak uygulamayı tekrar yapın. Thermal pad le ilgili en doğru bilgiyi servisini arayarak öğrenebilirsiniz.

%100 Eminim iyi oturduğuna garanti verebilirim.Ne denesem fayda etmedi fan tertemiz tek toz parçası bile bulunmaz ama O silikonumsu parçayı çıkarttığım için çok ısınıyor toshiba çağrı merkezi destek verebilirmi bu konuda acaba ? Garantisi biteli yıllar oldu ayrıca .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı