Elektronik Thermalright Peerless Assassin 120 SE 1069 TL

image.jpg

@crc20 şimdi bunu DC alıyor muyum veya alınca ekstra nereyi düzeltmem lazım? CPU 1 yanında Pump var bir de onu ne yapayım?

Ryzen Master ile ayar yaptığımda 140W 86 derece gördüm. (eski soğutucu ile 100)
Master programını sildim. Sadece BIOS'tan PBO+cbo ayarını yaptım.
Son durumda Max TDP 116-118W sıcaklık 80-82 derece Prime95 smalest + OCCT Power test değerlerim

Son ayarlarda TDP asla 120W i geçmedi.
Cinebench 23r de hız 4.65GHz iken Prime95'te allcore 4.5GHz üstüne çıkmıyor

Prime95'te allcore 4.65 veya üzeri alabiliyor musunuz?

Prime95 hiç denemedim, bu gece test yaparım. Bu soğutucuyla Prime95 yapmaya çekiniyorum biraz.

Eki Görüntüle 1815677
@crc20 şimdi bunu DC alıyor muyum veya alınca ekstra nereyi düzeltmem lazım?
DC ye alabilirsin..CPU 900 devirde çalışıyor lakin bir fani pump soketine takmissin(1800 devirde) ses yapan fan bu..pump fan ayarını auto yada DC ye alıp hızına bakın..900 lere inmiyorsa fan soketinin yerini değiştirin yani pump soketi boş kalsin

İlave olarak grafikteki Max devir 1200 üzeri ayarlı son noktayı tutup bir önceki mavi dairenin hizasına çekin..yani son devir 900-1000i gecmesin

DC ye alabilirsin..CPU 900 devirde çalışıyor lakin bir fani pump soketine takmissin(1800 devirde) ses yapan fan bu..pump fan ayarını auto yada DC ye alıp hızına bakın..900 lere inmiyorsa fan soketinin yerini değiştirin yani pump soketi boş kalsin
O halde çoklayıcıyı kullanmamıştım, ayrı ayrı takmıştım, kullanarak ikisini de Pump olmayan kısma takacağım şimdi ki yeni soru ise(biraz baymış olabilirim kusura bakmayın) pump girişini nasıl ayırt ederim? Not:pump DC alınca hala 1900’de.

O halde çoklayıcıyı kullanmamıştım, ayrı ayrı takmıştım, kullanarak ikisini de Pump olmayan kısma takacağım şimdi ki yeni soru ise(biraz baymış olabilirim kusura bakmayın) pump girişini nasıl ayırt ederim? Not:pump DC alınca hala 1900’de.
Anakart kitapçığında fan soket detayı yer alıyor..internette de vardır lakin kitapçıkta öğrenmen daha kolay..
Pump i auto ile bir deneyin olmadı o soketi boş bırakıp başka bir sokete takın

Anakartta pinlerin yanında yazar CPU_FAN1 / PUMP_FAN1 olarak.

Anakart kitapçığında fan soket detayı yer alıyor..internette de vardır lakin kitapçıkta öğrenmen daha kolay..
Pump i auto ile bir deneyin olmadı o soketi boş bırakıp başka bir sokete takın
Smart Fan Mode diye bir kutucuk vardı ses yapan fan ayarlarında onu açtım ses bir anda kesildi.

R5 7600 için önerilir mi acaba? Bu işlemciyi nasıl soğutabilirim günlerdir kabusu
Default 200 TDP desteklediği belirtiliyor..lakin 120 w TDP 80 derece , 140w TDP 95 derecelerde geziyor..işlemcin Max 150-160w TDP ile 90-100 derecelerde sogutursun..

Yukarıdaki ölçüler r5 5600 e göre yaptığım test sonuçları..

Yeni konular

Geri
Yukarı