İnceleme Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 288
Ürünü Cuma günü Gaming.gen.tr'den 1699 TL'ye aldım ve dün teslim edildi. Montajını yaparken genel kasa temizliğine girişince ortalık savaş alanına döndüğünden o esnada fotoğraf çekemedim ama montaj sonrası görünüşünü, testlerini ve SE-224-XT'ye kıyasla ilk izlenimlerimi paylaşacağım. Öncelikle kasa içi görüntüsünü ve AM4 sokete uygun şekilde montajladıktan sonra kalan içeriği göstereceğim.

Ürün AM4/AM5/LGA1700 uyumlu ve hepsinin montajı için parçalar çıkıyor.

20240409_220355.jpg

20240409_221327.jpg

Ürünün içerisinden Thermalright TF7 termal macun çıkıyor ama burada bir sorun var. Ben bu macunu maalesef kullanamadım ve MX-4 sürdüm. Şöyle ki, bana gelende mi sorun var bilmiyorum ama TF7 oyun hamuru gibi kuru ve kesinlikle yayılmıyor. İlk TF7'yi sürdükten sonra montajı yaptım ama kaldırdığımda işlemcinin yarısından fazlası çıplaktı.

Örnek olması için eşit miktarda koyduğum MX-4 ile TF7'nin üzerine basıldığında ne kadar yayıldığını çektim. Soldaki MX-4, sağdaki TF7.

20240409_220718.jpg

Bir diğer önemli olabilecek bilgi ise RAM'lere değmesi. Fanı soğutma bloğunun göbeğine getirmek istediğinde 1 cm kadar yukarıda kalıyorlar. En azından benim kullandığım RAM'ler için durum böyle. Fakat şöyle bir avantaj var soğutucu bloğun alt kısmı daha ufak olduğundan 1 cm yukarıda tutmak bir sorun yaratacak gibi durmuyor.

20240409_220125.jpg

20240409_220119.jpg

SE-224-XT'ye kıyasla performansı ve değerlendirmeme gelirsek oldukça sessiz ve pasif soğutması çok etkili. 1700 TL bu performans ve sessizlik için resmen bedava sıvı soğutmalarla kıyasladığınızda.

Ben tekrardan sistem özelliklerini yazayım test sonuçlarını değerlendirmek isteyenler için.
İşlemci: Ryzen 7 5700X3D
Erkan kartı ve tutucu: Colorful iGame RTX 4070 Ultra + ASUS ROG Strix Herculx EVA-02 Edition
Anakart: MSI B550-A Pro
RAM: JUHOR Stardance 2x16 GB 3600 MHz
Depolama: Kingston KC3000 1 TB + Crucial P3 Plus 1 TB
Kasa: Corsair 270R
Güç kaynağı: ASUS ROG Strix 550W 80 Plus Gold

10 dakikalık AIDA64 CPU + FPU + Cache stres testi. Ortalama 72-73 derecede takıldı maksimum 74 dereceyi gördü;

2.jpg

10 dakikalık AIDA64 GPU + CPU + FPU + Cache stres testi. Ortalama 74 derecede takıldı maksimum 76 dereceyi gördü;

1.jpg

Boşta sıcaklıkları 40-41 derecede takılıyor bu açıdan güzel. TLOU1 oyununda 30 dakika test ettim, SE-224-XT ile 76 maksimum gördüğüm derece iken Phantom Spirit ile 66 maksimum gördüğüm oldu. Cyberpunk 2077'de ortalama 69 derecede oynadığım yerlerde Phantom Spirit ile ortalama 63 derecede oynadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da arka fanı tam ortaladıktan sonraki Cyberpunk testi. Yine aynı bölgede dolanıp aynı sürede başladım videoya kıyaslama olabilmesi için.

İlk sayfadaki Cyberpunk ve AIDA64 testini gördükten sonra fanın ne kadar fark ettiğini bunlarla doğrudan kıyaslayabilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı