Thermaltake 600W PSU, RTX 3060'a uygun mu?

introdus

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Şimdi sizlere ufak bir soru soracağım. Gigabyte Aorus GeForce RTX 3060 Elite ekran kartına kullanmayı düşündüğüm temiz kullanılmış ve yorulmamış elimde bulunan Thermaltake 600W PSU var. Ben pek anlamam bilmem kaç pin lazım kaç artı kaç olmalı vs. PSU'da uygun pin çıkışı var mı onu da bilmiyorum. Okuyunca da anlamıyorum. Kasayı açıp bakayım diyeceğim şehir dışındayım. Ekran kartını aldık eğer uymaz uygun pin çıkışı yok derseniz bir de PSU sipariş edeceğim. İnternetten bir siteden bulduğum bilgiler şu (PSU ile ilgili);
Şimdiden teşekkür ettim.
Edit: Ekran kartında 8'li bir de 6'lı giriş varmış

Dosya Ekleri

• 52.PNG
    52.PNG
    482,9 KB · Görüntüleme: 65
Bahsi geçen PSU'yu kullanmanı önermem.
Çok eski olduğu belli, muhtemelen aşırı kalitesiz, ayrıca 80+ değil. Takmak istersen takabilirsin. Çalıştırır da, sıkıntı olmaz. Ama önermem, 3060 Ti ile kullanılacak bir PSU değil.

NVIDIA bu GPU için en az 550W PSU öneriyor. Sizin attığınız model 12W kanalından maksimum 540W veriyor ancak bunun herhangi bir sertifikası yok. O yüzden en azından 80 Plus Gold veya Silver 600W PSU alın öbür türlü kartı riske atmış olursunuz.

NVIDIA bu GPU için en az 550W PSU öneriyor. Sizin attığınız model 12W kanalından maksimum 540W veriyor ancak bunun herhangi bir sertifikası yok. O yüzden en azından 80 Plus Gold veya Silver 600W PSU alın öbür türlü kartı riske atmış olursunuz.
kartı riske atmak nedir tam olarak? Ne gibi bir sıkıntı çıkartır ? Kart çip mi olur :)

RTX 3060 için 550Watt öneriyor NVIDIA kendi sayfasında. Yeterli olur güç kaynağı.
kartı riske atmak nedir tam olarak? Ne gibi bir sıkıntı çıkartır ? Kart çip mi olur :)
Karta bir şey olmaz. O gereksinim 4K çözünürlükte isteniyor. Sen 1080p yada 2K çözünürlükte kullanacaksan güç kaynağın yeterli olacaktır.

RTX 3060 için 550Watt öneriyor NVIDIA kendi sayfasında. Yeterli olur güç kaynağı.

Karta bir şey olmaz. O gereksinim 4K çözünürlükte isteniyor. Sen 1080p yada 2K çözünürlükte kullanacaksan güç kaynağın yeterli olacaktır.
OPP (Over Power)

OVP (Over Voltage)

SCP (Short Circuit)

OTP (Over Temp)

UVP (Under Voltage) vs vs gibi şeyler yazılmış internette. bu tarz korumalarının olduğunu göremiyorum. Ve evet 1080pde kullanıcam. Bu tarz korumalar yoksa kart yanar mı?

Opp (over Power)

Ovp (over voltage)

Scp (short circuit)

Otp (over temp)

Uvp (under voltage) vs. Gibi şeyler yazılmış internette. Bu tarz korumalarının olduğunu göremiyorum. Ve evet 1080PDE kullanacağım. Bu tarz korumalar yoksa kart yanar mı?

Gösterdiğin resimde aşırı güç (opp), aşırı gerilim (ovp), kısa devre koruması (scp) olduğu yazıyor zaten.

Gösterdiğin resimde aşırı güç (opp), aşırı gerilim (ovp), kısa devre koruması (scp) olduğu yazıyor zaten.
o zaman en kısa zamanda değiştirmek şartıyla kullanıyorum.
Tekrar merhabalar. Bu psu yu sipariş ettim. umarım mantıklı bir hareket yapmışımdır.
@Commodore 64

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı