Thermaltake 700W PSU ömrü ne kadardır?

Gigabyte'ın 700 watt PSU'sunda ömrünün 5 yıl olduğu yazıyor tabi biraz da şans işi. 5 yılda gidebilir 8 yılda.

5 yıllık ömrü olan 5+1 setim 10 yılı devirdi o kadar aktif kullanmama rağmen. :D

Bunların değişim zamanını nasıl anlarız peki? Yani ses mi yapar ya da güç mü vermez. Çünkü diğer parçalara zarar vermesini engellemek için önceden belirtilerini bilmek faydalıdır diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla da Thermaltake bu işlerde diğerlerinden biraz daha dayanıklı sanırım.

Ben, yedi yıldır kullanıyorum.

Ayda en az 1 kez OCCT testi yaparak güç kaynağınızın sağlığını öğrenebilirsiniz.

Çok anlamam kusura bakmayın. OCCT testinde bir gariplik varsa fark ederim sanırım öyle mi?
Ben 500 Watt Thermaltake Litepower PSU'sunu kullandım. 2008'de PC'yi dizerken almıştım tam 12 sene sonra bozuldu. Bir 10 sene gider herhalde ama belli de olmaz.

Bozulduğunda başka parçalara zarar veriyor mu? Yani verdi mi en azından.
Ben, yedi yıldır kullanıyorum.

Yani işin özü bozulana kadar devam mı? Böyle mi bilmem gerekiyor.

Çok anlamam kusura bakmayın. OCCT testinde bir gariplik varsa fark ederim sanırım öyle mi?
Sosyal'de ve YouTube'da bu test hakkında bilgiler mevcut. Ben size şimdi anlatsam bir ton yazı dökülür şimdi.
Bozulduğunda başka parçalara zarar veriyor mu? Yani verdi mi en azından.
Güç kaynağı bozulursa bütün sistem bundan etkilenir. Sağlam bir temel lazım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı