Thermaltake commander G33 vs Thermaltake versa J24

@majestic777 sanırım DH-SLEDGE sistemi söylüyorsunuz. Bence o sistemde MB511 ARGB 650W 80+ seçmelisiniz.

Sizin söylediğiniz sisteme göre tek eksisi sıvı soğutması olmaması. PSU ve SSD daha iyi attığım sistemde.

Attığınız sistemde bana kalırsa tek fark ekran kartının 2070S olması ki 5700XT ile 2070S arasında 5-10 fps arasında bir fark oluyor diye biliyorum. Antalya da yasıyorum o yüzden sıvı soğutma şart almam gereken bilgisayara o bi zorunluluk benim için ek olarak seçtiğiniz kasanında ön paneli daha kapalı benim alacagıma göre o yüzden kasa olarak thermaltake g33 ü tercih ederim seçtiğiniz güç kaynağında gold sertifika var verimlilik yönünden evet daha başarılı lakin zaten 9900 TL'ye çıkma bi gibi bir şansım yok. MB511 kasanın arka da egzoz fanı bulunmamakta ekstra fan almam gerekiyor coolermasterin düzgün fanlarına baktığımda ortalama 150TL'den başlıyor yani G33 ile kafa kafaya geliyor hemen hemen aynı fiyata hem 750W hemde thermaltake markalı bi psuyu tercih ederim

@majestic777 bütçeniz yetmiyorsa söylediğiniz sistem daha mantıklı. Benim RTX 2070S önermemin nedeni 5-10 FPS fark falan değildi aslında. DLSS ve Ray Tracing bence 2070S'i RX 5700XT'den çok çok daha iyi bir kart yapıyor. Benim söylediğim SSD bir tık daha iyi zaten anlayabileceğiniz bir fark yok. PSU konusunda size hak vermiyorum Thermaltake'in PSU'ları sandığınız aksine çok iyi PSU'lar değiller . Antalya'da yaşıyorsanız Ryzen 5 3600 için sıvı soğutma şart, ben İstanbul'da yaşamama ve CPB kapalı kullanmama rağmen 85 dereceleri ve üstünü görebiliyor uzun kullanımda.

@majestic777 bütçeniz yetmiyorsa söylediğiniz sistem daha mantıklı. Benim RTX 2070S önermemin nedeni 5-10 FPS fark falan değildi aslında. DLSS ve Ray Tracing bence 2070S'i RX 5700XT'den çok çok daha iyi bir kart yapıyor. Benim söylediğim SSD bir tık daha iyi zaten anlayabileceğiniz bir fark yok. PSU konusunda haklısınız. Antalya'da yaşıyorsanız Ryzen 5 3600 için sıvı soğutma şart, ben İstanbul'da yaşamama ve CPB kapalı kullanmama rağmen 85 dereceleri ve üstünü görebiliyor uzun kullanımda.
Teknoloji olarak dediğiniz gibi halen nvidia kartlar üstün lakin yukarı da belirtmiş olmam lazım RTX kullanmayı düşünmüyorum suan oynadıgım oyunlar da RTX teknolojisini kullanabilecek oyunlar değil zaten yine de fikriniz için teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı