Thermaltake Core V51 Kasaya Fan Önerisi

Furkan Emir. Öneriniz için teşekkür ederim. Şuan aklıma yatan da o tam olarak ama bakalım son önerileri bekliyorum :)

AKASA
Şöyle bir fan mevcut. 110 CFM 12-26 desibel arası çalışıyor.
Bir de bunun yuvası küçültülmüş olanı var 120 mm yuvalara sığacak şekilde yapılmış bu da 7 ile 21 desibel arası çalışıyor 109,5 CFM'ye sahip.
AKASA

@Spontune. Önerdiğiniz fan muhteşemin ötesinde, ona hiçbir sözüm yok, ama tasarım olarak, led olmamayışı ve markasına güvenmediğimden dolayı satın almak istemedim o fanı, ama o fan da aklımda yani.

Son düzenleme:
Akasa çok kaliteli bir markadır ve led işi çok basit modifiyemalzemecisi.com da satılıyor molex güç girişi ile takıyorsunuz ve üzerindeki çift taraflı bant sayesinde kasaya yapıştırabiliyorsunuz.

Benim diyeceklerimi Furkan bey demiş zaten. Işıklandırma işini yaparsınız ki şunu belirteyim 50 lira üzeri bir fanı şeffaf almam gerekirse metal alırım sırf led uğruna cam plastikten yapılmış her an çatlayan bir fan almam. Led olayı kafana çok takıldıysa led döşenir sorun değil. Hatta daha iyisi olur ledleri biraz daha iyi seçerek nefes modunda bile çalıştırırsın.
GRXDOUTHZA54201618495_AK-FN073-34122.jpg

Bunun çevresine ışıklandırma yaparak yuvarlak şeklinde ışık yapabilirsin. Daha iyi durur. Akasa iyi bir markadır kötü bir marka olsa da sonuçta bu fan performansını yanlış yazacak hali yok ya. :) Uzun ömürlü olmasına gelince çift bilyeli rulman fan tercih edin.

İnanılmaz derecede heyecanlandım. Nasıl olacak bu led işi biraz açıklarmısınız :)

Bu arada yanlış görmediysem '' metal fan '' dediniz. Bu fanın yaprakları metaldenmi ?

@Unk
Hayır bu plastik ama en azından cam plastik değil. Cam plastiklerin çevresi vida girişleri bile cam plastikten olduğu için çatlama yapabilir ama plastikte böyle bir durum olmaz.
ModifiyeMalzemecisi - Modifiye Malzemecisi
Arkadaşın verdiği siteden alabilirsin. Led şeritleri etrafına yapıştırarak yuvarlak bir led yapabilirsin. PS olmadığı için fırça ile led şerit yapamadım ancak böyle oldu paint terk. :)
GRXDOUTHZA54201618495_AK-FN073-34122.jpg
Bu şekilde yapabilirsin. Hatta kasa pencereli sanırım, pencerenin çevresine de yaparak içeriyi daha bir "pavyona" çevirebilirsin. :rolleyes: Bana ışıklı janjanlı şeyler gelmiyor o yüzden çok ışıkla modifikasyon yapılmış şeylere pavyon derim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı