Thermaltake GF1 850W PSU İçin 3. PCIE Kablo Önerisi

şapşik

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Başlıkta belirttiğim güç kaynağı için, ekran kartı model değişimi sonrası sleeved kablo bakmaktayım. Zamanında eski ekran kartımda 8+6 kullandığım için boşta ki kabloyu arkadaşıma vermiştim ve geri istemem mümkün değil. Yeni PCIE kablo almam gerekmekte.

Sizce linkte ki ürünü 3. kablo olarak alsam güç kaynağıma uyum sağlar mı?

İkinci olarak güç kaynağımda ki orjinal kablolar 18 awg fakat piyasada 18 awg pcie kablo bulamadım. Linkte ki belirttiğim kablo ise 16 awg yani biraz daha kalın kablo. Üçüncü kablo bağlantımın 16 awg olması yani daha kalın olması kartıma zarar verir mi sizce? Diğer iki kabloya göre daha fazla akım çekip yeni ekran kartımı bozması mümkün mü?

İşin içinden bir türlü çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yok mu bilgili ve cevap verebilecek biri?

Son düzenleme:
Üçüncü kablo bağlantımın 16AWG olması yani daha kalın olması kartıma zarar verir mi sizce? Diğer iki kabloya göre daha fazla akım çekip yeni ekran kartımı bozması mümkün mü?
Bunu deneyen oldugunu hic hatirlamiyorum, ama sanmam ne yalan soyleyeyim. 18AWG'nin sorun olmadigi yerde 16AWG zaten rahat olmali.

Bu arada attiginiz kablo uzatma kablosu olarak geciyor, siz ekstra PCIE kablosu mu istiyorsunuz yoksa uzatma kablosu mu?

Uzatma kablosu derken neyi kastediyor onu anlayamadım. Benim istediğim güç kaynağınından ekran kartına diğer iki pcie kablo gibi sorunsuz bağlamam mümkün mü?

Güç kaynağım bu. Diğer 2 kablo gibi aynı işlevi görür mü?

Istediginiz seyi o kablo karsilamaz, amaci sizin istediginiz sey degil cunku.

Arayarak kablo bulabilirsiniz ama tavsiye etmem, PSU'nun kendi kablolarini kullanmak her zaman daha iyidir. Bu durumda aklima gelen cozumlerden biri ikinci elden ayni PSU'yu satan biri ile iletisime gecip makul fiyata kablo istemek olabilir, baska bir cozum aklima gelmiyor. Ha tabii ayri bagimsiz kablo alabilirsiniz, sadece benim tavsiyem degil.

Parçalara zarar verirsiniz denemeyin. Genelde çıkış uçları aynı olsa da girişteki pinler psu dan psu ya değişiyor.

Geri
Yukarı