Thermaltake GF1 vs XPG Core Reactor

• Konuyu başlatan PuMaT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

PuMaT

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
GF1'in az farkla daha iyi olduğunu biliyorum. Fakat Core Reactor daha fazla güç girişine sahip ve daha ucuz. Bu yüzden biraz daha ağır basıyor. Bir de Core Reactor daha kalın kablolara sahip galiba. Bu görüntü açısından sıkıntı yaratır mı?
Bu videoda Amerikan priz ile geliyor. Ama içinden dönüştürücü çıkıyormuş. Adam Çin Mali olduğu için kötü olduğunu söyledi. Bu doğru mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@RPM @WaIter White.

Son düzenleyen: Moderatör:
Priz işi halledilir.

Şahsen GF1 alacağım, çünkü sisteme uzun süre yükseltme yapmayacağım, kabloları da bana yetiyor.

Siz ileride sisteme yeni bir ekran kartı falan alacaksanız Core Reactor alın.

Teknik detay isterseniz:

Eğer GF1 alırsam ve ileride ekran kartı yükseltmek istersem ne gibi bir sorun ile karşılaşabilirim?

GF1 750W modelinde CPU ve PCI-e için sadece 3 giriş var.

Yani 3 tane 6+2 pin PCI-e girişi olan bir ekran kartına geçerseniz sadece 2 girişi doldurabilirsiniz.

Aynı şekilde 2 tane PCI-e girişi olan bir ekran kartı kullanırken 8+4 pin CPU güç bağlantısı olan bir anakarta geçerseniz anakartın 4 pin kısmı boş kalır.

Şahsen daha çok girişe sahip bir bileşen ile yükseltme yapmayacaksam kesinlikle GF1 alırdım.
Yapacağınız yükseltme daha fazla PCI-e girişi istemiyorsa yine GF1.
İleride pek bir yükseltme yapacağımı sanmıyorum. Zaten yükseltme yaparsam da 3 tane 6+2 pin PCI-e girişi olan bir ekran kartı alacağımı sanmam. O yüzden GF1 tercih edeceğim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı