Thermaltake Nic F3 Kısa Devre Problemi

Umut Can BULUT

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sizlere önemli bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Başlıktaki işlemci fanını kullanıyorum. Bilgisayarım en ufak temasta kapanmaya başlayınca parçaları tek tek inceleyerek sorunun beklemediğim bir yerden olduğunu gördüm. İşlemci fanının anakartın arkasındaki ayağında anakarta temas etmemesi için sünger bir doku var. Bu doku anakartın lehimleri dokununca içine göçüp lehimlerin fana temas ederek kısa devre yapmasına sebep oluyor. Bu durumu nasıl çözerim acaba yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Etrafınızda illaki deri-1 mm altında kalınlıkta sert kağıt vardır. Bu madderi makas yardımı ile kesip delip conta yapabilirsiniz. İnanın işe yarıyor.
Not ; Tecrube ile sabittir.
İlk çare olarak fanı Thermaltake'e göndermeyi düşünüyorum. Bir bakıma onların da kabahati çünkü. Tasarlarken böyle bir durum olacağını hesaplayamamışlar mı yani? Eğer birşeyler yapmazlarsa bahsettiğiniz yöntemi deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı