Thermaltake NİC F3 Montaj

Schwerer Gustav

Kilopat
Selam arkadaşlar :) Bir konu açmıştım ve Cooler Master hyper t4 almaya karar vermiştim montaj kolaylığından dolayı. Ancak Vatan bilgisayarın 2 adet mağazasını dolaştım ve Hyper t4 ü bulamadım.İnternetten getirtemedim kredi kartı, banka hesabı vs. kullanmıyoruz. Bende forumda @Handsomekont arkadaşımızın önerdiği Nic F3 ü aldım :)

Ancak bu soğutucuyu monte ederken arka plakayı değiştirmek gerekiyor. Ben bu soğutucuyu İstanbulda bir bilgisayarcıdan aldım adama söyledim anakartı sökmeden boşluk var arkada takabilir miyim öyle diye. Adam da bana zırlıdır, takamazsın sökmen gerek dedi. Anakartı sökmeli miyim yoksa o boşluktan yapabilir miyim plaka montajını? Boşluktan kastım anakartın arka kısmındaki işlemci soketinin denk geldiği yer.

Bakkal amcan elbette işine geleni söyleyecektir.
Ama şu da bir gerçek ki bazen anakartın sökülmesi gerekebiliyor. Montaj için gerekli olan vidaları geçireceğin delikler iç tarafta kalabiliyor bazen.

Soğutucudan çıkan arka plakayı, kasanın arkasındaki boşluğu getir bir bak bakalım, vida delikleri içeride kalıyor mu diye.

Bakkal amcan elbette işine geleni söyleyecektir.
Ama şu da bir gerçek ki bazen anakartın sökülmesi gerekebiliyor. Montaj için gerekli olan vidaları geçireceğin delikler iç tarafta kalabiliyor bazen.

Soğutucudan çıkan arka plakayı, kasanın arkasındaki boşluğu getir bir bak bakalım, vida delikleri içeride kalıyor mu diye.
Tamam dediğinizi yapacağım yarın. Sonucu buraya yazarım.

Aşağıdaki resim benim kasam olmakta. Eğer 4 adet video deliği resimdeki gibi ortada ise sıkıntı yok demektir.
Montaj aparatı belki biraz içeride kalabilir, sağı solu içeride kalabilir sıkıntı yok.

21wIRMe.jpg

Aşağıdaki resim benim kasam olmakta. Eğer 4 adet video deliği resimdeki gibi ortada ise sıkıntı yok demektir.
Montaj aparatı belki biraz içeride kalabilir, sağı solu içeride kalabilir sıkıntı yok.

Eki Görüntüle 18890
Ben en iyisi resimleri yükleyeyim buraya :) Sırayla yüklüyorum:
1. Resim anakartın arkasına gelecek olan parça. Arka tarafı siyah bir sünger benzeri maddeyle kaplı. Orası anakarta bakacak şekilde takacağım.
1.jpg

2. Resim işlemci soğutucunun oturacağı yer.
2.jpg

3. Resim siyah sünger gibi olan dediğim yer. Bazı yerleri lazerle kesilmiş gibi. Yani oradaki kesik süngerleri çıkaracaksın vida sıkacaksın gibi. http://hizliresim.com/onRgE7
3.jpg

4. Resim anakartımın üzerinde bulunan arka plaka.
4.jpg

5. Resim sizin dediğiniz vida deliklerini denk getirmeye çalıştım. Aparat içeride kalacak gibi duruyor. Zaten anakartın üzerinde şuan duran köşelerde kalıyor içeri girmiyor. Bu girecek herhalde.
5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Vida delikleri meydanda, yani sıkıntı yok.
Yeni parçayı takmadan önce aşağıdaki metal plakayı çıkartmanız gerek.
Anakart ve kasa arasında yeterli derinlik var, yeni plaka rahatlıkla girer merak etme.

LdWaZb.jpg

Evet evet yapılabilir.

Yapmanız gereken şey eski soğutucuyu çıkartmak ve kasanın iç tarafından vidaları gevşeterek, şuan kasanızın arkasında bulunan metal plakayı çıkartmaktır.
Daha sonra kendi plakanızı takar, vidalarını geçirir ve iç taraftan sabitlersiniz.
Sonrasında zaten soğutucuyu oturtup sabitlemek var.

Evet evet yapılabilir.

Yapmanız gereken şey eski soğutucuyu çıkartmak ve kasanın iç tarafından vidaları gevşeterek, şuan kasanızın arkasında bulunan metal plakayı çıkartmaktır.
Daha sonra kendi plakanızı takar, vidalarını geçirir ve iç taraftan sabitlersiniz.
Sonrasında zaten soğutucuyu oturtup sabitlemek var.
Yardımınız için çok teşekkürler sağolun :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı