Thermaltake T25'e sıvı soğutma önerisi

Başlıkta yazıyor :D

He ya ben de diyorum niye sormamışım :D

@Mirorwall soğutucu anakart değiştirmeden takılır, ama o anakart kötü cidden. Çıplak ve vasıfsız bayağı, hazır bütçe varken değiştirmeyi öneririm.

Soğutucu da bunlardan olur o zaman:

Daha uygun fiyatlı olarak şu kombo çıkar:

Şu anki anakart, kasa bana sorun çıkarmayacaksa uygun bir soğutucu alıp ısınma sorunu yaşamamak benim için yeterli.
Bir de çıplak ve vasıfsız olması hangi özellikleri kullanamayacağım anlamına geliyor farkı ne tam olarak. Bir de üstteki gösterdiğiniz herhangi bir soğutucu yeterli midir? Teşekkür ederim bu arada yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Bir de çıplak ve vasıfsız olması hangi özellikleri kullanamayacağım anlamına geliyor farkı ne tam olarak. Bir de üstteki gösterdiğiniz herhangi bir soğutucu yeterli midir?

Hepsi yeterli.

Çıplak = herhangi bir soğutucu blok yok.
Vasıfsız = giriş/çıkış pin sayısı fazla değil, hatta çoğundan sadece 1 adet var. ARGB ve RGB pinleri yok, SYS_FAN pin sayısı 1 adet, temel birkaç pinden birer adet var yani, bir de işlemci güç beslemesi zayıf. 11400F ile bile tam performansta throttle yaşayan görmüştüm.

Hepsi yeterli.

Çıplak = herhangi bir soğutucu blok yok.
Vasıfsız = giriş/çıkış pin sayısı fazla değil, hatta çoğundan sadece 1 adet var. ARGB ve RGB pinleri yok, SYS_FAN pin sayısı 1 adet, temel birkaç pinden birer adet var yani, bir de işlemci güç beslemesi zayıf. 11400F ile bile tam performansta throttle yaşayan görmüştüm.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. SE-224-XT olan modeli almaya karar verdim. Umarım o tarz sıkıntılar yaşamam. 4-5 yıl sonra sistemi yenileyeceğim zaman daha dikkatli davranacağım. Şimdilik tam performansıyla kullanabileyim benim için yeterli.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. SE-224-XT olan modeli almaya karar verdim. Umarım o tarz sıkıntılar yaşamam. 4-5 yıl sonra sistemi yenileyeceğim zaman daha dikkatli davranacağım. Şimdilik tam performansıyla kullanabileyim benim için yeterli.

11600 için yeterli SE 224 XT, anakartı da bütçe oluşunca halledersiniz veya yeni platforma geçersiniz direkt.

Dostum bütçen varsa Noctua hava soğutucularına bak 1 kere aldın mı arkana bakmazsın, en fazla belki oda fanı değiştirirsin ileride, ama kasana sığıyor mu diye ölçülerine bak unutma.

11600 için yeterli SE 224 XT, anakartı da bütçe oluşunca halledersiniz veya yeni platforma geçersiniz direkt.

Ben.

Neredeyse bir ay olmuş konuyu açalı ama şimdi şehir dışından dönebildim. Bu SE 224 XT'nin yüksekliği 154 mm fakat kasanın ki 150 mm gösteriyor. Piyasada 150 mm olarak iyi kule tipi soğutucu önerin var mı?

150mm'den fazlasını alıyor, o kasaya sığıyor SE 224 XT, boşluğu 165mm. Cylon 4F gibi bir soğutucu da sığar yani.

Benim tavsiyem Dark X125 veya SE 214 XT, SE 224 XT'nin fiyatı uçuk.

Anladım teşekkür ederim, sitesinde Thermaltake Versa T25 yüksekliği 150mm yazıyor diye kuşkuya düşmüştüm.
150Mm'den fazlasını alıyor, o kasaya sığıyor SE 224 XT, boşluğu 165mm. Cylon 4F gibi bir soğutucu da sığar yani.

Benim tavsiyem Dark X125 veya SE 214 XT, SE 224 XT'nin fiyatı uçuk.

ID-Cooling SE-904-XT Slim'i tavsiye eder misiniz peki SE 224 yerine?

Son düzenleme:
Tek fan yetmiyor o soğutucuya, 2-3 fan lazım ki insan gibi performans versin. O da maliyet.

Geri
Yukarı