Thermaltake TH240 ARGB 240mm işlemci sıvı soğutucu nasıldır?

Statik basınç değeri diğer sıvı soğutma fanlarına göre düşük performans konusu soru işareti.
Sıvı soğutma da petek ve pompanın daha etken olduğunu düşünenlerdenim. Tabii ki fan değerleri de önemli ama petek ve pompanın baskın olduğunu düşünüyorum.

Sıvı soğutma da petek ve pompanın daha etken olduğunu düşünenlerdenim. Tabii ki fan değerleri de önemli ama petek ve pompanın baskın olduğunu düşünüyorum.
Evet ama soğutmanın da iyi olması gerekli. Kesin bir şey söylenemez ama ben bir şey beklemem bu modelden.

3700X ile stok halde maksimum 67 derece veriyor. Kötü denmez ama 800 küsür liralar hak eder mi emin değilim. Ben yükte H100x ile 55-57 derece alıyorum 3800X ile. 4.4 Ghz Turbo Boost frekansında.

3800X 105W TDP, 3700X 65W TDP değerine sahip. Bu bağlamda baktığımız da Thermaltake vasat gözüküyor. Ama fark fanlardan değil pompa devir hızlarından kaynaklanıyor.

Corsair 4000 küsür devirde çalışırken, Thermaltake 3300 küsür devirlerde. Petek yapılarına bakamadım. Corsair de 2.08 basınçlık fanlar var. Thermaltake 1.78. Bu bağlam da 0.30'luk bir fark ne kadar etki eder bilemiyorum. 2-3 derece belki.

.
Hocam bu hava soğutma bulabileceğiniz en iyi iki hava soğutmadan biri. Performansı 240mm sıvı soğutmalardan daha iyi. Asıl fiyatı 1100 TL ama şu an nedense 675 TL'ye satılıyor. Direkt kapın bence.

3700X ile stok halde maksimum 67 derece veriyor. Kötü denmez ama 800 küsür liralar hak eder mi emin değilim. Ben yükte H100x ile 55-57 derece alıyorum 3800X ile. 4.4 Ghz Turbo Boost frekansında.
Test var mı acaba?

3800X 105W TDP, 3700X 65W TDP değerine sahip. Bu bağlamda baktığımız da Thermaltake vasat gözüküyor. Ama fark fanlardan değil pompa devir hızlarından kaynaklanıyor.
Dediğim gibi varsayımsal olarak gidiyorum ve haklı sayılırım iyi bir model değil. Fan devri kısmını söylesem evet daha iyi olurmuş.

Geri
Yukarı