Çözüldü Thermaltake TR2 S vs Cooler Master MWE

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mifwiin

Centipat
Neredeyse 1 yıl önce 2070 Super Gaming X Trio ekran kartlı bir sistem topladım. Sistemi toplarken seçtiğim PSU ThermalTake Litepower RGB 600W 80+ adlı PSU idi.
1 yıl içerisinde ekran kartı ve işlemci aynı anda ısındığında tıkır tıkır sesler gelmeye başladı PSU'dan. O yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.
Veya

Bu 2 PSU arasında kaldım ama karar veremedim. Gürültü ve performans konusunda iyi olsa yeterli benim için. Bu 2 örnekten başka tavsiyeniz var ise 800 TL civarlarında onlara da açığım.

Cooler Master için yorum yapmam gerekirse cihazını açtığınız sırada bobinlerden bir süre ses duymanız kuvvetle muhtemel. Bende olduğu gibi farklı kullanıcılarda da aynı sorunlar yaşanmış. Olurda değişiklik yapmak istersem XPG PSU modellerine ve modüler olmasına dikkat ederek tercih yapacağım.

O belirttiğiniz tıkırtı bobinlerden geliyor. Elektronik cihazlara hakim arkadaşlar daha iyi bilirler, sanırım markanın kullandığı malzemelerin birazda kalitesiz olmasından kaynaklı olduğu şeklinde bahsediliyor.

Neredeyse 1 yıl önce 2070 Super Gaming X Trio ekran kartlı bir sistem topladım. Sistemi toplarken seçtiğim PSU ThermalTake Litepower RGB 600W 80+ adlı PSU idi.
1 yıl içerisinde ekran kartı ve işlemci aynı anda ısındığında tıkır tıkır sesler gelmeye başladı PSU'dan. O yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.
Veya

Bu 2 PSU arasında kaldım ama karar veremedim. Gürültü ve performans konusunda iyi olsa yeterli benim için. Bu 2 örnekten başka tavsiyeniz var ise 800 TL civarlarında onlara da açığım.
Bu iki marka arasında ben Thermaltake'in bir ürününü tam 10 sene kullandım. Çok memnun kalmıştım. Ben olsam bu ikisi arasında Thermaltake'i alırdım.

Nadiren de olsa OC yapıyorum karta 650W yeterli olur mu ? Yoksa gene zorlanıp bobinlerden ses gelir mi ? Bir senedir bu şekilde çünkü artık tahammül edemiyorum.
OC'dan ziyade CPU ve GPU full yük altındayken zorlanır mı diye sorsam daha iyi olur.

Nadiren de olsa OC yapıyorum karta 650W yeterli olur mu ? Yoksa gene zorlanıp bobinlerden ses gelir mi ? Bir senedir bu şekilde çünkü artık tahammül edemiyorum.
OC'dan ziyade CPU ve GPU full yük altındayken zorlanır mı diye sorsam daha iyi olur.
Core Reactor o sistemi çok rahat taşır. Zorlanmaz bile. 12V kanalından bütün gücünü verebiliyor.

Geri
Yukarı