Thermaltake TT V3 Black Edition 600W | Kasa İncelemesi - SypeR

• Konuyu başlatan SypeR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 12B
Evet arkadaşlar,

Bazı arkadaşlar benden ısrarla kasa içi resim isteyince bende bugün SSD'nin yerini değiştiğim gibi inceleme için fotoğraf çekmeye başladım. Çekimleri az önce bitirdim ve direk inceleme açıklamalarına koyuldum :)

Kısa bir bilgi : Kasa resimlerden kalitesiz gibi duruyor olabilir ama gerçekten elle işlem yaptığınızda Xigmatek Assasin Tauro gibi hemen esnemiyor. Esnetip o şekilde bırakmanız için baya bir efor sarf etmek zorundasınız. Ayrıca ön paneli çıkartmak kolay ama geri takmak sökmek kadar kolay değil. Vidaları çok ilginç bir şey ve hemen kayıyorlar.. Birde öndeki 5.25"lik alanı çıkartmak için ön panel i çıkartıp ön koruyucuların yandaki çentiklerini açmak zorundasınız.

Samsung PL100 netleyememiş çoğu fotoğrafı nedense..

Öncelikle kasa içi bir görüntüden başlayalım.

Xod2DKG.jpg

Kasa resimden de anlaşılacağı gibi uzun ekran kartlarına hiç bir daralma olmadan direk takabilmemiz için yeteri kadar geniş. Anakart formu olarak mATX ve ondan küçük formları desteklemektedir. Özel bir tane 2.5'lik yuvası var fakat benim anlayamadığım iki adet çıkıntısı var. Bu yüzden SSD'yi ek bir vida tutuyor. Kasa içi kablo yönetimi yok fakat kablolar yeteri kadar uzun ve 3.5"lik yuvanın kenarından çok rahat bir biçimde uzatılıp kasa içi hava sirkülasyonuna engel teşkil etmiyorlar. Benim kasada bir tek molex uçları açıkta kaldı onları da 3.5"lik yuvanın arka tarafında kalan yere bir güzel attığınızda sorun kalmıyor. Sata kablolarını yine 3.5"lik yuvanın içinden geçirip aşağıya doğru yönelttiğimizde ise onlarda ortadan kalkıyorlar.

4EzrtDB.jpg

Back I/O panelin hemen yanında 12 CM'lik mavi bir LED lambaya sahip güzel bir fan duruyor. Bu fanın altında ise 2 adet sıvı soğutma desteği görüyoruz ki bu da fiyatı gayet ucuz olan bir kasa için çok iyi bir artı yön. İster hazır açık olan delikten ister o deliğin yarısını kapatan parçayı çıkarıp boru geçirmeye müsaitler. İlginç bir şekilde Thermaltake PCI yuvalarının o takılan uç kısmını dışarıdan bağlanacak şekilde tasarlamış. Yani kartın içeriye daha çok girmesini istemiş olabilir. Ayrıca PCI yuvalarına 2 adet birbirine vida ile bağlanan parçalar ile de direk sökülmeyi engellemiş ve daha sağlam bir yapı ortaya çıkartmış. En altta ise PSU'nun güç girişi var.

S7QDdtw.jpg

Bu açıdan kablo yönetiminin elle de yapılabildiği göz önüne getirilmeli. Tabi ki de şuan molex çıkışlarını kullanmadığım için altta birikmiş şekilde duruyorlar ama kullanırsam onların kirliliği ortadan kalkacak emin olabilirsiniz.

D75iKqH.jpg

Burada da ekran kartını çektim. Gigabyte 3x WINDFORCE GTX770'i gözünüz kapalı alabilirsiniz. :)

Biraz kısa oldu SSD incelemesine göre ama artık ben videolu inceleme yapana kadar bunla yetinirsiniz diye düşünüyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin PSU 12A kanalından 480 W güç veriyor diye biliyorum.

Olabilir. 480W ise eğer bu sistemi tam yükte kaldıramadığının kanıtı. Zira işlemci fanının voltajını kısık veriyorum. Birde oyunlarda şimdi mecbur vSync aktif halde. Yoksa Pat kapanıyor kasa.

Yanlış değilsem Asus artık kasa üretmiyor. Vento üretip Asus adıyla satıyor. Tabii ki yanlış olabilirim. :rolleyes:

Vento, Asus'un kasa serisinin adıdır Sercan. Zira evde "Asus Vento Ad" kasa var :D

@baybarssss O kasayı bende kullanıyordum fakat bazı sebeplerden dolayı değiştirdim.

İlk olarak 8350'nin ısınmasının tek sebebi stok fanı. 212 Evo ile işlemci boşta 20 dereceye kadar iniyor. Fan olarak Corsair SP120 Quite'leri Amazon üzerinden edinebilirsin. Sessiz ve etkili bir soğutma yapacaklardır. Arka ve üstü havayı atacak, alt ve ön tarafa ise içeri alacak şekilde fan takabilirsin. 2x Corsair SP120 Quite White Led Twin Pack alırsan toplam 42$'a kapatırsın fanları. 212 Evo'yu TR'den daha almadıysan onu da Amazon üzerinden satın al.

Ek olarak TT V3 kasaya tam ucundan yetiyor 212 Evo. 2-3mm daha yüksek olsa kasaya girmeyecek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı