Thermaltake Tt eSport Meka-G Unit Klavye İncelemesi

Arkadaşlar. Bugün sizlere almış olduğum Meka-G Unit klavyeyi tanıtmak istiyorum. Ürün Vatan Bilgisayar'dan alınmıştır.

Fotoğrafları:
20150510_231819 (1280 x 960).jpg

20150510_231829 (1280 x 960).jpg

Ürünün artı yanları ve eksi yanları:
+ Cheery MX black switchler kullanılması.
+ Büyük bileklik bölgesi.
+ Klavyenin üzerinde 2 adet USB girişi var.
+ Klavyenin üzerinde ses portları'da yer almakta.
+ USB kablosu altın kaplama.
+ 46 Adet Anti-Ghosting destekliyor.
+ Büyük Enter ve Backspace tuşu.
+ Klavye hiç kaymıyor.
+ 7 Adet multimedia tuşu FN tuşuna bağlı değil.

- Klavyenin tamamı LED aydınlatmalı değil. (Diğer versiyonlarında tamamı LED aydınlatma)
- Klavyenin makro tuşları solda olduğu için el ESC yerine oraya kayabiliyor.
- Klavyenin USB bağlantısı takılıp çıkartılıyor. (Bu benim için eksi. Nedeni ise aniden çıkma ihtimali var)
- Bileklik desteği biraz zayıf geldi.

İlk mekanik deneyimim olduğu için ve Everest'ten buna geçince tuşlar biraz ağır geldi. Bileklik desteği büyük. Enter ve Backspace tuşları da istenilen boyutta. 3 Kademe LED ayarı var. Klavye masaya yapıştı. Bunu hiçbir güç yerinden oynatamıyor :). Klavyenin altında kablo kanalları var. Valla ne isteyebilirim ki başka :). Thermaltake yapmış arkadaş...

Son düzenleyen: Moderatör:
Tt büyük ve köklü bir firma.Rus modellerin tanıttığı gamer ürünlerini hatırlarım dün gibi. İncelemen çok hoş ellerine sağlık everest gibi bir markadan Tt'ye upgrade olmak çok farklı duygulara sokar adamı. :) Hayırlı olsun güle güle eskit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güle güle kullan elinde paralansın hocam. Fakat enter tuşu bana biraz küçük geldi görünüş olarak bilemiyorum bu klavyeyi canlı görme şansım olmadı hiç belki dediğin gibi uygundur boyu :) LoL falan oynuyorum ben orada yazı yazmak kaçınılmaz bir ihtiyaç oluyor bazen, küçük enter tuşunun sıkıntısını çok yaşadım ondan dolayı hassasım bu konuda biraz. Deve gözü gibi olsun istiyorum enter :)

Gayet güzel bir ürün fakat fiyatı fazla geldi bana özellikle 6gv2'ye göre. Çünkü 6gv2 daha iyi bir malzeme kalitesine sahip. Fakat yinede iyi seçim. Hayırlı olsun.

Tt büyük ve köklü bir firma. Rus modellerin tanıttığı gamer ürünlerini hatırlarım dün gibi, İncelemen çok hoş ellerine sağlık Everest gibi bir markadan Tt ye upgrade olmak çok farklı duygulara sokar adamı. :) Hayırlı olsun güle güle eskit.

Aynen kardeşim. İnşallah herkes bu duyguyu yaşar :).

Güle güle kullan elinde paralansın hocam. Fakat enter tuşu bana biraz küçük geldi görünüş olarak bilemiyorum bu klavyeyi canlı görme şansım olmadı hiç belki dediğin gibi uygundur boyu :) LoL falan oynuyorum ben orada yazı yazmak kaçınılmaz bir ihtiyaç oluyor bazen, küçük enter tuşunun sıkıntısını çok yaşadım ondan dolayı hassasım bu konuda biraz. Deve gözü gibi olsun istiyorum enter :)

Saolun :). Enter tuşu Logitech'in G710+ modelindeki gibi. Genelde Logitech G710+ kullananlar memnunlar.

Gayet güzel bir ürün fakat fiyatı fazla geldi bana özellikle 6gv2'ye göre. Çünkü 6gv2 daha iyi bir malzeme kalitesine sahip. Fakat yinede iyi seçim. Hayırlı olsun.

Saolun :). Onu düşünmüştüm fakat İngilizce layout ve tuşların lazer baskı olmaması beni kaygılandırdı. Çünkü birçok incelemede bu belirtilmiş. CTRL tuşu ve Shift çok çabuk siliniyor. Ayrıca tuzlu olmasının sebebi bu bir turnuva klavyesi. Üzerine 60 makro atayabiliyorsunuz ISS (İnstant Switch System) sayesinde.

6GV2 Turnuvalarda en çok kullanılan klavye Blackwidow ile birlikte. Ama bu üründe güzel. Sizi uzun bir süre idare edecektir. :)

@FireStorm Hayırlı olsun, sonunda kavuştun demek :) Tuşların ağırlığı konusuna gelince, önceki konuda sana ısrarla klavyede nasıl bir hissiyat aradığını sormam bundandı işte. Seni tatmin ettiyse sıkıntı yok. Bu arada Black' in sertliğini nasıl buldun, hepimizin bildiği basit klavye/tuş örneklerinden kıyaslama yapsan hangisine benzetirdin, basımdaki sertlik hissini? Vurma mı, basma mı, dokunma mı daha akıcı kullandırıyor mesela? Ben de lineer switch almaya karar verdikten sonra Black ile Red arasında kalmıştım, ondan soruyorum.

@FireStorm Hayırlı olsun, sonunda kavuştun demek :) Tuşların ağırlığı konusuna gelince, önceki konuda sana ısrarla klavyede nasıl bir hissiyat aradığını sormam bundandı işte. Seni tatmin ettiyse sıkıntı yok. Bu arada Black' in sertliğini nasıl buldun, hepimizin bildiği basit klavye/tuş örneklerinden kıyaslama yapsan hangisine benzetirdin, basımdaki sertlik hissini? Vurma mı, basma mı, dokunma mı daha akıcı kullandırıyor mesela? Ben de lineer switch almaya karar verdikten sonra Black ile Red arasında kalmıştım, ondan soruyorum.

Öncelikle teşekkür ederim :). Black bu zamana kadar kullandığım rubber dome klavyelerden biraz daha ağır bir hissiyat veriyor. Basımındaki hissiyat sanırsam bu Cheery MX switchlerin en ağır olanı. Bu yüzden aynı daktilo'ya benziyor. Vurmak zevkli geliyor. Ama en akıcı olanı dokunmak. O elinin altındaki yaylı sistemi hissettiğin an zaten iyi ki mekanik almışım diyor insan. Aslında amacım biraz Brown switchler almaktı. Nedeni ise sana bir geri bildirim veriyor. Bu'da klavye'ye gerçekten bastığını hissettiriyor. Ama Black'lerde çok güzel. İnsanın yazdıkça yazası geliyor :). Sizde sanırsam Red switch kullanıyorsunuz. Onun hissiyatı nasıl ? Dokunduğun an kayıyor'mu tuşlar ? Yoksa biraz daha güç uygulaman gerekiyor mu ? Black'de biraz daha kuvvet uygulaman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı