Thermaltake Tt eSport Meka-G Unit Klavye İncelemesi

Arkadaşlar. Bugün sizlere almış olduğum Meka-G Unit klavyeyi tanıtmak istiyorum. Ürün Vatan Bilgisayar'dan alınmıştır.

Fotoğrafları:
20150510_231819 (1280 x 960).jpg

20150510_231829 (1280 x 960).jpg

Ürünün artı yanları ve eksi yanları:
+ Cheery MX black switchler kullanılması.
+ Büyük bileklik bölgesi.
+ Klavyenin üzerinde 2 adet USB girişi var.
+ Klavyenin üzerinde ses portları'da yer almakta.
+ USB kablosu altın kaplama.
+ 46 Adet Anti-Ghosting destekliyor.
+ Büyük Enter ve Backspace tuşu.
+ Klavye hiç kaymıyor.
+ 7 Adet multimedia tuşu FN tuşuna bağlı değil.

- Klavyenin tamamı LED aydınlatmalı değil. (Diğer versiyonlarında tamamı LED aydınlatma)
- Klavyenin makro tuşları solda olduğu için el ESC yerine oraya kayabiliyor.
- Klavyenin USB bağlantısı takılıp çıkartılıyor. (Bu benim için eksi. Nedeni ise aniden çıkma ihtimali var)
- Bileklik desteği biraz zayıf geldi.

İlk mekanik deneyimim olduğu için ve Everest'ten buna geçince tuşlar biraz ağır geldi. Bileklik desteği büyük. Enter ve Backspace tuşları da istenilen boyutta. 3 Kademe LED ayarı var. Klavye masaya yapıştı. Bunu hiçbir güç yerinden oynatamıyor :). Klavyenin altında kablo kanalları var. Valla ne isteyebilirim ki başka :). Thermaltake yapmış arkadaş...

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir seçim yapmışsın , bende seçimimi black switch lerde kullandım ve gayet memnunum.Uzunca süre kullanman dileğimle. :)

Öncelikle teşekkür ederim :). Black bu zamana kadar kullandığım rubber dome klavyelerden biraz daha ağır bir hissiyat veriyor. Basımındaki hissiyat sanırsam bu Cheery MX switchlerin en ağır olanı. Bu yüzden aynı daktilo'ya benziyor. Vurmak zevkli geliyor. Ama en akıcı olanı dokunmak. O elinin altındaki yaylı sistemi hissettiğin an zaten iyi ki mekanik almışım diyor insan. Aslında amacım biraz Brown switchler almaktı. Nedeni ise sana bir geri bildirim veriyor. Bu'da klavye'ye gerçekten bastığını hissettiriyor. Ama Black'lerde çok güzel. İnsanın yazdıkça yazası geliyor :). Sizde sanırsam Red switch kullanıyorsunuz. Onun hissiyatı nasıl ? Dokunduğun an kayıyor'mu tuşlar ? Yoksa biraz daha güç uygulaman gerekiyor mu ? Black'de biraz daha kuvvet uygulaman gerekiyor.
Ben de teşekkür ederim yorumun için, tam da merak ettiğim şeyi öğrendim :) Evet Red kullanıyorum ben, ilk basış anında bir basma hissiyatı var ama biraz daha hafif, sertlik az yani. Dokunduğun an basıyor gibi bir şey yok ama, hafif de olsa bir baskı uygulaman gerekiyor, basma ile dokunma arasında yeteri kadar fark bırakılmış. Böylesine tüy gibi hissettiren lineer switchlerde bile, tuşları diplemeden bastığımı hissedebilecek kadar hassas bir kullanıcı olduğum için çok da memnunum. Akıcılık hissi ve çabuk tepkileri, her konuda kendini gösteriyor. Basım kuvvetinin hafifliği özellikle uzun süreli kullanımda çok rahat ettitriyor. Çalışma rahatlığı konusunda, SSD' den sonra bende bağımlılık yapan ikinci eleman :D Bir de klavyemin bilekliğine yumuşak bir zemin ayarlaması yapacağım inşallah yakın zamanda, konforu tamamlamak için.

Bu arada sizin klavyeniz nedir ? Benim klavyemin bileklik kısmı plastik yüzey olduğu için elimi kaydırıyor. Bu yüzden bende söktüm. Klavye biraz daha küçüldü :D. Hocam birde rehber yapabilirseniz sevinirim. Belki bende uygularım. Bende SSD almayı düşünüyorumda tek oynadığım oyun CS:GO ve UEFI kurulum yaptığım için SSD hızında açılıyor :). Sanırım şuan için gerek yok.

Bu arada sizin klavyeniz nedir ? Benim klavyemin bileklik kısmı plastik yüzey olduğu için elimi kaydırıyor. Bu yüzden bende söktüm. Klavye biraz daha küçüldü :D. Hocam birde rehber yapabilirseniz sevinirim. Belki bende uygularım. Bende SSD almayı düşünüyorumda tek oynadığım oyun CS:GO ve UEFI kurulum yaptığım için SSD hızında açılıyor :). Sanırım şuan için gerek yok.
Sistem imzamda yazıyor ama Gta 5 de sıkıntı yaşıyorum yüksek ayarlarda sırf onun için Samsung Evo 250 250gb ssd aldım. Bence tekrar düşün SSD işini.

Sistem imzamda yazıyor ama Gta 5 de sıkıntı yaşıyorum yüksek ayarlarda sırf onun için Samsung Evo 250 250gb ssd aldım. Bence tekrar düşün SSD işini.

Şimdilik o gerekli değil. Gta 5'i sıkıntısız oynuyorum. Bu arada klavye ile birlikte bir 4 GB'lık modül daha almıştım. Böylelikle bir sıkıntım kalmadı.

Klavyem Gigabyte Aivia Osmium ... Yazın dolar kuru 2,2 TL civarındayken, Hepsiburada' dan 280 TL' ye almıştım. Şimdiki kurla yaklaşık 335 TL' ye geliyor(şu an Türkiye' de satılmıyor), Vatan' da TT Meka G Unit 368 TL. Black tercih etseydim TT Meka G Unit alacaktım.
Benim klavyenin bilekliği de plastik, o yüzden basit ve yumuşak bir kaplama uygulayarak, daha ergonomik hale getirmeyi düşünüyorum. Yaptığımda rehber hazırlarım, sizi de etiketlerim :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı