Thermaltake V200 kasa fan ve stok fan önerisi

IWhyReis804

Hectopat
Merhabalar ben 5 ay önce yeni bir sistem topladım sistem özelliklerini belirteceğim aşağıya... İlk önce şunu söylemek istiyorum kasamda sıcak hava birikiyor bu konuda ne yaparsam içerdeki sıcak biriken sıcak havayı çözüm bulabilirim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem bilgisi:
Anakart : MSI Mag Z390 Tomahawk 4400MHz(OC) DDR4 Soket 1151 RGB M.2 HDMI DP ATX
İşlemci : Intel Core i5 9400F 2.9GHz 9MB Önbellek 6 Çekirdek 1151 14nm
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB GDDR6 256 Bit
RAM: XPG 2x8 GB Spectrix D60G RGB 3000MHz CL16 DDR4
SSD : XPG 512 GB Spectrix S40G RGB PCI-e Gen3x4 M.2 SSD
Kasa : Thermaltake V200 TG RGB 600W 80+

Sistem Boşta Sıcaklık Değeri:

1595422895762.png

AIDA 64 ile aldığınız sıcaklık testleri sistem yük altında mı yoksa boşta iken mi alındı öncelikle bu bilgiye ihtiyacımız var.
Kasanız standart olarak soğutmaya yetecek donanıma sahip içinde 3 arkada 1 fan mevcut.
İşlemciniz stok soğutucu ile soğuyorsa bunun için sıvı soğutma önerebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içinde hava birikiyorsa, kasanın sıcak havayı tahliyesi için müdahale gerekir. Isınan hava yukarı çıkıyor, bu yüzden 2 adet 140MM veya 120MM tepe fana ihtiyacınız var. İmkan varsa arka egzoz fanı da değişin.

Kasaya girenden çok, çıkan hava olması daha etkili olacaktır, eğer ön tarafta 3 fan varsa 1 tanesini söküp, üste egzoz fanı olarak kullanabilirsiniz, çıkan hava fazla olduğunda içeride fazla hava kalmayacağı için hava girer, gerekli sıcak yerlere uğrar ve direk çıkar, buda daha serin çalışmasını sağlar, ayrıca içeride toz birikmesini de önlüyor bir süreliğine.(işlemci ve ekran kartı soğutma blokları hariç, hava direk oraya girdiği için orada birikiyor her türlü, anakart, ekran kartını arkası ve kasanın altı yüzeyi gibi yerleri kast ediyorum.)

Tabii ki bu benim görüşüm daha iyi bilen tecrübe edenler varsa bir şey diyemem.

Geri
Yukarı