Thermaltake V200 Kasa Fanı Tavsiyesi

Married Man

Decapat
Başlıkta gördüğünüz kasama 2 adet RGB fan almak istiyorum. Fanları üste takacağım ne önerirsiniz hani kardeşim al bunu içini iyi soğutur diyebileceğiniz tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada kasa da 3 adet önde RGB fan arkada 1 adet normal fan yani kasayla birlikte gelen fanlar artı olarak dan AMD Ryzen işlemcinin orijinal fanı mevcut üstteki yerede 120 MM veya 140 MM fan takabileceğimi okudum kasanın orijinal sitesinde. Bu yüzden sizden önerilerinizi bekliyorum. Yardımcı olan ve olmayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende öneri alabilirim arkadaşlar Zalman Z11 plus HF1 kasa kullanıyorum üst tarafa 12 ve 14cm fan takabiliyorum RGB olursa iyi olur

Thermaltake riing veya aigo'nun herhangi bir fanını kullanabilirsiniz gerçekten görsel açıdan güzel fanlar. Eğer ucuz bir fan arıyorsanız gamepower'ın kırmızı modelinin görünüşü fena değil fakat en güzel görünümlü fan thermaltake'in riing fan'ı diye düşünüyorum.

Kesinlikle aigo önermiyorum CFM değerleri çok düşük. Fiyat/Performans olarak bence en mantıklı seçim bu olur
Ben o tarz değerleri hesaba katmadım sadece görsel açıdan iyi olduklarını söyledim ama fanları alacak arkadaşlar CFM değerini dikkate alıyorsa dediğin fanı tercih edebilirler Thermaltake Thunderblade ve riing fanlarında fena olmadığını düşünüyorum. Thermaltake riing fan'ın CFM değeri 53, Xilence fan'ın CFM değeri 68, Thermaltake thunderblade fanların CFM değeri 70.2, Aigo fanların CFM değeri ise 33. Görüntü açısından bence Thermaltake Riing fanlar çok daha hoş.

Thermaltake riing veya aigo'nun herhangi bir fanını kullanabilirsiniz gerçekten görsel açıdan güzel fanlar. Eğer ucuz bir fan arıyorsanız gamepower'ın kırmızı modelinin görünüşü fena değil fakat en güzel görünümlü fan thermaltake'in riing fan'ı diye düşünüyorum.
Kesinlikle aigo önermiyorum CFM değerleri çok düşük. Fiyat/Performans olarak bence en mantıklı seçim bu olur
Cooler Master Air Balance 120 almayı düşünüyorum ne dersiniz ? Pro olanı değil yalnız Cooler Master Air Balance 120 ve Cooler Master Pro Air Balance 120 var

Bende de Thermaltake V200 var ve üst tarafa 2 adet 140 mm fan takmak istiyorum.

Anakart: MSI B450m Pro M2 V2

Anakartta bir tane sys_fan girişi var, dolayısıyla çoklayıcı kablo kullanmam gerekiyor. Fakat bu fanları direkt kasaya takarsam fanın PWM özelliğini kullanabilir miyim? Kasada fanların renklerini kontrol etmem için bir tuş var, fan kontrolcüsü var sanırım.

Bende de Thermaltake V200 var ve üst tarafa 2 adet 140 mm fan takmak istiyorum.

Anakart: MSI B450m Pro M2 V2

Anakartta bir tane sys_fan girişi var, dolayısıyla çoklayıcı kablo kullanmam gerekiyor. Fakat bu fanları direkt kasaya takarsam fanın PWM özelliğini kullanabilir miyim? Kasada fanların renklerini kontrol etmem için bir tuş var, fan kontrolcüsü var sanırım.
Evet kasanın hem içinde hemde dışında kontrolcüsü mevcut hocam bende üst tarafa takıcam bendeki anakartta Asus Prime B450M-K acaba anakartta takacak yer var mı bilemiyorum çünkü alacağım fanlarda Asus Aero özelliği bulunduğundan direk programıyla yönetebiliyorum ama nereye takılıyor takılan yer dolu mu hiç bilmiyorum birde sizin dediğiniz olur yalnız şöyle kasanın içindeki kontrolcü 3 girişli ve bu 3 girişte dolu olduğundan kontrolcüyüde değiştirmen gerekir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı