Thermaltake V200 TG fan kontrolü

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Thermaltake V200 TG model kasaya sahibim fakat bazı sorularım var. Kasanın ön tarafı nasıl çıkartılacak? Temizlik için açmak durumundayım. Çekerek çıkmıyor.

Ekran Görüntüsü (39).png

Kasanın fanları yavaş dönüyor arka tarafta bir panel var fakat kontrol kumandası yok. Panel ektedir:

Ekran Görüntüsü (40).png

Elimde 3 pin bir VDG kablosu var. Anakartım Gigabyte B450M S2H, anakartta hangi bölüme takalacak ve nasıl fan hızı kontrol edilecek?

Ekran Görüntüsü (41).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın.Bende de aynı kasadan var ve kontrolcüyü anakarta bağlamak istiyorum,siz anakarta bağlayıp mı çözdünüz sorununuzu ve nasıl yaptınız eğer öyle ise yardımcı olursanız sevinirim.
Nedendir bilmiyorum fakat kasamda kontrolcü yok. Sadece üstteki görselde olan fanların bağlı olduğu panel var.

Çözdüğümü belirttiğim soru ön kapağın nasıl çıkacağıydı. Şuan için I/O paneldeki RGB butonundan ayarlıyorum. Fan hızına müdahale edemiyorum. Siz dediğiniz kontrolcünün fotoğrafını atar mısınız?

Nedendir bilmiyorum fakat kasamda kontrolcü yok. Sadece üstteki görselde olan fanların bağlı olduğu panel var.

Çözdüğümü belirttiğim soru ön kapağın nasıl çıkacağıydı. Şuan için I/O paneldeki RGB butonundan ayarlıyorum. Fan hızına müdahale edemiyorum. Siz dediğiniz kontrolcünün fotoğrafını atar mısınız?
Bende de aynı panelden var.Şuanda sadece güç kaynağına bağlayabiliyorum.Sanırım bu fanlarla tt rgb plus uygulaması kullanılabiliyor (?).Ben de bu uygulamayı kullanmak istiyorum fakat bunun için sanırım anakarta bağlamam gerekiyor ama pek de emin değilim söylediğim şeyin doğruluğundan :D

Dosya Ekleri

• 150154102_435314374381935_559634332119374612_n.jpg
    150154102_435314374381935_559634332119374612_n.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 45
Bende de aynı panelden var.Şuanda sadece güç kaynağına bağlayabiliyorum.Sanırım bu fanlarla tt rgb plus uygulaması kullanılabiliyor (?).Ben de bu uygulamayı kullanmak istiyorum fakat bunun için sanırım anakarta bağlamam gerekiyor ama pek de emin değilim söylediğim şeyin doğruluğundan :D
Bunun için yeni konu oluşturmamız gerek. Sizde de dahili bir kontrol ünitesi çıkmadı değil mi?

Ben de merak ediyorum fakat pek üstünde durmadım. Fan hızını biraz arttırsak iyi olacak. İhtiyacımız olan kablo 4 pinli bir kablo sanırım ama adını bilmiyorum.

Bunun için yeni konu oluşturmamız gerek. Sizde de dahili bir kontrol ünitesi çıkmadı değil mi?

Ben de merak ediyorum fakat pek üstünde durmadım. Fan hızını biraz arttırsak iyi olacak. İhtiyacımız olan kablo 4 pinli bir kablo sanırım ama adını bilmiyorum.
Ben 2. el olarak aldım kasayı ve bu şekilde geldi başka bi ünite olduğunu sanmıyorum videolarda vs görmemiştim.
Yardımcı olmaya çalıştığınız için de teşekkür ederim,iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı