Thermaltake view 51 snow fan RGB'leri çalışmıyor

umutyerebakmaz

Centipat
Daha fazla  
Thermaltake view 51 kullanıcısıyım. Kasanın içerisinde 120mm egzoz fanı ve önde 2 büyük sanırım 240mm fan bulunuyor ve kasanın içerisinde kendi kontrolcüsü de var. Benim problemim şu kasa ilk geldiğinde güzel bir şekilde çalışıyordu. Reset tuşuna 3 saniye basılı tutulduğunda anakart senkronizasyonu da yapıyordu. Daha sonra Thermaltake TH360 AiO sıvı soğutucu montajını gerçekleştirdim. Bunlara ek olarak 6 adet Thermaltake Quad riing 120mm Premium fanları da kendi kontrolcüleri ile birlikte USB jackı ile anakarta bağladım.

Başta kasa fanlarının RGB'leri çalışıyordu sonra yeni parçaları da ilave edince kasa fanlarının ışıkları saçmalamaya başladı.
Kasa fanlarının kontrolcüsünden çıkan jack MSI anakartımın JRAINBOW2 soketine takılı durumda. Bütün JRAINBOW soketleri teker teker denedim. Sanki bir kısa devre var gibi.
MSI anakart yazılımı ile sıvı soğutucu, RAM ve ekran kartının renklerini değiştirebiliyorum.
Thermaltake Quad riing 120mm fanlar her 3 fan 1 kontrolcüye bağlı Thermaltake yazılımından girip kontrol etmeye çalıştığımda bu 6 fan bazen renk değişimi alıyor bazen de almıyor. Sizce çalışmasını engeleyen yanlış bir şeyler mi var? Problemin kaynağını nasıl bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı