THH Kararından sonra ne yapılmalı?

gökhan1333

Hectopat
Gitti gidiyor üzerinden aldığım Ryzen 5 2600 işlemcinin iadesi için THH'ye başvurmuştum. THH beni haklı buldu. Şu an işlemci bende. Bundan sonra ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Gittigidiyor'a durumu iletin. Onlar sizi satıcıya yönlendirecektir. Fakat şöyle bir durum var, maalesef bazı satıcılar bu tarz konularda kesinlikle dönüş yapmıyor ve sonuç alamıyorsunuz.

GittiGidiyor iade konusunda berbat bir yerdi monitör iademde sorun çıkardılar satıcı ise daha anlayisliydi ürünü onlara gonderdim iade 3 gün içinde onaylandı yani artık GittiGidiyor'dan bir şey almak konusunda 2 kere düşünüyorum satıcı ise iyiydi onlardan tekrar alışverişi yaparım başka yerlerdeki satıcılardan.

Önce Gittigidiyor'a durumu iletin. Onlar sizi satıcıya yönlendirecektir. Fakat şöyle bir durum var, maalesef bazı satıcılar bu tarz konularda kesinlikle dönüş yapmıyor ve sonuç alamıyorsunuz.
satıcıya hiç bir şekilde ulaşamadım ama bunun için kafamda bir şekil var. gitti gidiyoru arayıp iade için kargo numarası istiyecegim. verdikleri numara ile bana verilen karar kagıdının fotokopisi ile birlikte işlemciyi satıcıya gönderecegim. eger hala paramı geri göndermez ise thh verdiği karar ile icra müdürlügüne başvurmayı düşünüyorum. şuan tek amacım işlemciyi bir an önce satıcıya ulaştırmak. Ama bunlar benim planladığım şeyler eksik olduğum veya dikkat etmem gereken bir şey varsa lütfen yazın. @PashaReyiz @aranelciryatan

Satıcıya hiçbir şekilde ulaşamadım ama bunun için kafamda bir şekil var. Gitti gidiyor arayıp iade için kargo numarası isteyeceğim. Verdikleri numara ile bana verilen karar kagıdının fotokopisi ile birlikte işlemciyi satıcıya gönderecegim. Eger hala paramı geri göndermez ise THH verdiği karar ile icra müdürlügüne başvurmayı düşünüyorum. Şu an tek amacım işlemciyi bir an önce satıcıya ulaştırmak. Ama bunlar benim planladığım şeyler eksik olduğum veya dikkat etmem gereken bir şey varsa lütfen yazın. @PashaReyiz @aranelciryatan

İnterneten satıcının numarasını bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

İnterneten satıcının numarasını bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
karar çıktıktan sonra aradım. açmadılar. doğrusunu söylemek gerekirse bundan sonrada konuşmak istemiyorum. işi sürekli yokuşa sürdüler ve thh süreci benim 6 ayımı aldı. yoruldum artık. sürekli ben uğraştım birazda onlar ugraşsın artık.

THH kararında tam olarak verilmiş olan karar nedir? Detay verirseniz yardımcı olabilirim. Ürünün iadesiyle birlikte size ödediğiniz paranın geri ödenmesi yönünde karar verildiyse paranın tahsili için ilgili firmaya icra takibi yapabilirsiniz. Karar kesinleşti mi bu arada? THH kararına karşı kararın iptal edilmesi için dava yoluna gidebilir ilgili firma.​

THH kararında tam olarak verilmiş olan karar nedir? Detay verirseniz yardımcı olabilirim. Ürünün iadesiyle birlikte size ödediğiniz paranın geri ödenmesi yönünde karar verildiyse paranın tahsili için ilgili firmaya icra takibi yapabilirsiniz. Karar kesinleşti mi bu arada? THH kararına karşı kararın iptal edilmesi için dava yoluna gidebilir ilgili firma.​
Arkadaşın bahsettiği gibi oluyor durum. Karşı tarafa THH kararının tebliğinden itibaren 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine gidebilme durumu var. İlgili hakem heyetini arayıp kararın onlar tarafından tebliğ edilip edilmediğini sorun. Eğer edilmemişse muhtemelen iadeli taahhütlü posta yoluyla sizin göndermeniz gerekecek. Bu durumda karar tebliğ edilmiş sayılıp 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine gitmemeleri ve THH kararına uymamaları durumunda icraya verebilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz gibi satıcı sıkıntılı ise karar metninin bir kopyası sizin elinizde bulunsun.

Geri
Yukarı