Çözüldü THH kararından sonra ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
İncehesap'tan aldığım kulaklığı bozuk gelmesine rağmen iade almayıp tamir ettirdikleri için THH'ye başvurdum. Karara bağlandı yazıyor, yüksek ihtimalle lehime karar çıktı.

Evime gelecek belge ile ne yapmam gerekiyor? İncehesap'ı arayıp durumu mu anlatacağım? Yoksa bankama gidip harcama itirazı mı oluşturacağım? Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
İncehesap'tan aldığım kulaklığı bozuk gelmesine rağmen iade almayıp tamir ettirdikleri için THH'ye başvurdum. Karara bağlandı yazıyor, yüksek ihtimalle lehime karar çıktı.

Evime gelecek belge ile ne yapmam gerekiyor? İncehesap'ı arayıp durumu mu anlatacağım? Yoksa bankama gidip harcama itirazı mı oluşturacağım? Yardımcı olur musunuz?
Karar tarihinden itibaren karşı tarafın 15 gün içerisinde itiraz hakkı var. O süreyi beklemeniz gerekiyor. 15 gün sonra size hala ulaşmadılarsa veya seçimlik haklarınızdan herhangi birini karşılamadılarsa, icra müdürlüğüne başvurarak icra işlemi başlatabilirsiniz.

Karar tarihinden itibaren karşı tarafın 15 gün içerisinde itiraz hakkı var. O süreyi beklemeniz gerekiyor. 15 gün sonra size hala ulaşmadılarsa veya seçimlik haklarınızdan herhangi birini karşılamadılarsa, icra müdürlüğüne başvurarak icra işlemi başlatabilirsiniz.

Çözüm

Bende aynısekılde Incehesapdan kulaklık aldım 14 gun ıcınde ıade ıcın yolladım ancak servıse gıttı oradanda gerı geldı. THH basvurdum savunma ıstendı dıyor suan nasıl gelıstı sızde?

Bende aynısekılde Incehesapdan kulaklık aldım 14 gun ıcınde ıade ıcın yolladım ancak servıse gıttı oradanda gerı geldı. THH basvurdum savunma ıstendı dıyor suan nasıl gelıstı sızde?
15 gün içerisinde karşı taraf savunma verecek. Ondan sonrası cihazınızla ilgili iddia ettiğiniz soruna göre gelişir. Eğer iddia ettiğiniz sorun bariz kullanıcı hatası ise ve yetkili servis bunu açık bir şekilde ispatlayabiliyorsa ya da ortada bir hata yok, keyfi iade durumu söz konusu ise aleyhinize karar çıkar. Firmanın savunması THH'ye bir avukat temsiliyetiyle iletildiyse de uyuşmazlık bedeli kadar size vekalet ücreti çıkacaktır.

Bunun dışında bir sorun varsa THH tarafsız bir görüş almak adına 15 günün sonunda sizi cihazınızın incelenmesi için bilirkişi olarak seçtiği teknik servise yönlendirir. Cihazınızı oraya teslim ettikten 1 hafta sonra da bilirkişi raporuyla karara bağlanır. Karşı firmanın bir itiraz ve/veya savunma hakkı daha yoktur, kazanırsanız seçiminiz neyse onu uygulamakla yükümlüdürler.

Biraz daha bilgi için

15 gün içerisinde karşı taraf savunma verecek. Ondan sonrası cihazınızla ilgili iddia ettiğiniz soruna göre gelişir. Eğer iddia ettiğiniz sorun bariz kullanıcı hatası ise ve yetkili servis bunu açık bir şekilde ispatlayabiliyorsa ya da ortada bir hata yok, keyfi iade durumu söz konusu ise aleyhinize karar çıkar. Firmanın savunması THH'ye bir avukat temsiliyetiyle iletildiyse de uyuşmazlık bedeli kadar size vekalet ücreti çıkacaktır.

Bunun dışında bir sorun varsa THH tarafsız bir görüş almak adına 15 günün sonunda sizi cihazınızın incelenmesi için bilirkişi olarak seçtiği teknik servise yönlendirir. Cihazınızı oraya teslim ettikten 1 hafta sonra da bilirkişi raporuyla karara bağlanır. Karşı firmanın bir itiraz ve/veya savunma hakkı daha yoktur, kazanırsanız seçiminiz neyse onu uygulamakla yükümlüdürler.

Biraz daha bilgi için
Hocam ürünün mikrofonunda sorun var evde 4 pc var hepsinde test edıyorum cızırtı var hemde duydugum sesı mıkrofona verıyor ama servıs sorun yok dıye gerı yolladı. İade almadılar.

Hocam ürünün mikrofonunda sorun var evde 4 PC var hepsinde test edıyorum cızırtı var hem de duydugum sesı mıkrofona verıyor ama servıs sorun yok diye gerı yolladı. İade almadılar.

Muhtemelen bilirkişi raporu istenecektir. Sonucunu kestirmek zor. Kulaklığın aydınlatması var mı RGB veya RBW?

Yok hocam düz stereo kulaklık mikrofonda dipses ve sesi karsıya verme sorunu var 14 gün içinde iade denedim.
Zaten kutusu açıldığı ve kullanıldığı için 14 gün işlemez. O sadece orijinalliği kaybolmamış, ambalajı açılmamış ürünlerde geçerli. Artık ancak ayıplı mal olduğunu ispat ve kabul ettirerek seçimlik hakkı kazanabilirsiniz.

Belki şuradan kaybedebilirsiniz. Teknik detaylarında belirtilen kulaklık ve mikrofon empedansında bu aralıklarla yaşadığınız durum bir sorun değil, cihazınızın normal performansıdır diyebilirler. Sonuçta ürünler arasında fiyat farkını oluşturan bazı kalite standartları var. Fakat 6502'de tüketiciye ayıbın ne olduğunu firmaya değil de kendisine göre belirlemeye fırsat veren şöyle bir ifade var. Bu durumda bu ifadeyi başvuru metninizde belirtmenizde fayda var.

6502 Ayıplı Mal

Yeni konular

Geri
Yukarı