THH ürün iadesi süreci nasıl işler?

370335

Hectopat
Makaleler
1
İnternet üzerinden hukukü süreci başlattım. Ürün kusurluydu, iade talebi oluşturdum Trendyol üzerinden, satıcısı enfiyat olan reddettiler. İyice aramaya sıkmaya başladım belki kabul ederler diye, yok, bir şey etki etmedi. THH başvurdum. Ürün daha 14 günü dolmadan bile. Bu süreç nasıl ilerleyecek? Benim kaymakamlığa gitmeme gerek var mı? Ürün teknik desteğe ihtiyacımız var diye reddedildi rapor istiyorlardı servis raporu ürünü kusurlu gönderdiler ben bir şey yapmadan servise gittim üründe arıza yoktu zaten servise yönlendirmesi saçmaydı satıcının gittim üründe arıza yok zaten iade değişim hakkı vermiyorlar ürünün poşetleri açık geldi bana satıcının yamuğu var burada ürünü alması gerekiyor ürünün poşeti açık geldiğini oda kabul ediyor ama iade vermiyor.
Konu hakkında bilgili var mı?
Konuyla ilgilenecek sosyal üyesi yok anlaşılan.
Konuyla ilgilenebilecek var mı?
Hey ilgilenebilecek var mı?
Bakabilecek yok mu koskoca forumda kimse.
@Pikachu.34 @ItsAllGoodman @BilgisayarKurdu konuya bakar mısınız hocalarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Koşulsuz şartsız cayma hakkınız var 14 gün içinde, tabi bazi ürünler hariç. Firma bile isteye hakkınızı gasp ediyor. THH ile kazanacaksınız fakat ne gerek var bu kadar emek ve zaman kaybına.
Dolar kuru vb derken maddi olarak da zarar ediyoruz.
E-devlet üzerinden yapılıyor yani gitmenize gerek yok. Süreç yogunluga bağlı olarak değişir. Ortalama 6 ay diyebiliriz.

Koşulsuz şartsız cayma hakkınız var 14 gün içinde, tabii bazi ürünler hariç. Firma bile isteye hakkınızı gasp ediyor. THH ile kazanacaksınız fakat ne gerek var bu kadar emek ve zaman kaybına.
Dolar kuru vb derken maddi olarak da zarar ediyoruz.
e-Devlet üzerinden yapılıyor yani gitmenize gerek yok. Süreç yogunluga bağlı olarak değişir. Ortalama 6 ay diyebiliriz.

Kazanan ben olur muyum? Sizce. Haklı kim.

Hakkı olan sizsiniz. Keyfi bile iade edebiliyorken ürün zaten kusurlu.

Ürün iadesini THH kattım bayağı uğraştım her yere başvurdum sonunda THH olayına girmeden satıcı iademi kabul edecek ürünü onlara göndereceğim süreçten haberdar edeceğim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220524-125558_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220524-125558_WhatsApp.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 43
Bu kadar da R yapılmaz ki. 😅😅😅
Baştan insan gibi iade alsalar ne olurdu, müşteri kaybetmek yerine kazanmış olurlardı. Amazon'un çeyreği olamazlar.
Neyse çok geçmiş olsun. Şimdiden hayırlı olsun.😊

Bu kadar da r yapılmaz ki. 😅😅😅
Baştan insan gibi iade alsalar ne olurdu, müşteri kaybetmek yerine kazanmış olurlardı. Amazon'un çeyreği olamazlar.

Allah razı olsun hocam.

Ürün bugün ellerine ulaştı iadeyi inceleniyor gözüküyor Trendyol'da iade edildiği zaman haberdar edeceğ[email protected]

Cezam vardı uzun bir süre giremedim fakat şunu söylemek isterim hocam ürün iadesini aldılar zorla kavga dövüş fakat ürünü iade ettikten 2 gün sonra aynı ürünü farklı bir alıcıya yollamışlar ona üzüldüm adama ulaşabilseydimde keşke ona ikinci el ürün sattıklarını söyleyebilseydim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı