ThinkBook 15 G2 laptopun soğutucu vidaları açılmıyor

smz

Hectopat
Daha fazla  
Termal macun ve RAM takviyesi yapacaktım ama elimdeki tornavidanın hepsini denedim ancak açamadım bunu nasıl açabilirim? Tavsiyesi olan var mı?
Tornavida ya küçük geliyor ya da büyük bazıları boşa dönüyor.

20230601_213555.jpg

20230601_213547.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bunları açarken çok zorlandım tornavidayla asla açılacak gibi değil. Pense yardımıyla vidaları yanlarından tutup döndürerek açtım. Çok dikkatli ve yavaş yapman lazım. Sol alttaki vida yalama olmuş zaten. Dediğim yöntem dışında bir yöntem ile açman çok zor.

Bende bunları açarken çok zorlandım tornavidayla asla açılacak gibi değil. Pense yardımıyla vidaları yanlarından tutup döndürerek açtım. Çok dikkatli ve yavaş yapman lazım.

Bu vidalar soğutucu bloğuna sabit gibi yani çok yakında pense ile yamulur vs galiba bilgisayarcı yolu gözüktü.

Yani vidaların hepsi boşlukta değil yukarıdan bakıldığında anlaşılmıyor ama yandan bakıldığında bazı soğutucu blokları vs vida boyutunda ve dibinde.
Boşlukta olmadığını biliyorum. Uç kısmından yapacaksın. Pense yerine kargaburun kullanırsan daha ince işçilik yaparsın. Bende kargaburun yoktu pense ile açtım. Sol alttaki vidayı çıkarmak için ram soğutucuyu çıkart o engel oluyor.

Boşlukta olmadığını biliyorum. Uç kısmından yapacaksın. Pense yerine kargaburun kullanırsan daha ince işçilik yaparsın. Bende kargaburun yoktu pense ile açtım. Sol alttaki vidayı çıkarmak için RAM soğutucuyu çıkart o engel oluyor.

Risk almayıp yarın bilgisayarcı ya götüreceğim.

Geri
Yukarı