Andrew Tate "Tembelliği Bırak" motivasyon videosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Var güzel kardeşim, eğer 8 küsur milyar insan içerisinde %0.1'lik "özel" kısımda değilsen. Tüm ultra zenginler arasında bile ahlaki ve etik değerleri çiğnememiş %1 bulamazsın. Tek başına yalakalık da bir işe yaramaz ama ilk önce kendi duvarlarını kıracaksın.

Çok çalışma, disiplin ve yeri geldiğinde ahlaki ve etik değerleri çiğnemekte sakınca görmemek seni Trendyol'dan tshirt alır gibi Lamborghini alacak seviyeye çıkarabilir. Ben de sana çok güzel motivasyon yazısı yazarım burada ama çiğnediğim ahlaki ve etik değerleri tek ben bilirim. Bu nedenle size söylenenleri dinlemek kadar işlerin nasıl yürüdüğünü de öğrenin.
Katılmıyorum maalesef. Ahlaken hiçbir yanlış sey yapmadan milyoner olmuş çok kişi gördüm ben. Borsadan, kriptodan, dükkan açarak, iş kurarak, ve şaire. Ve bu tür zenginlik düşmanlığını da hiç anlamıyorum. Allah kimseye göstermesin ama başımıza bir hastalık gelse düzgün bir doktora görünmek bile kaç bin lira tutuyor. Düzgün bir hayat yaşamak hep paraya bağlı. Fakirlik övünülecek bir fazilet değildir. Ve zenginliğe erişmenin önşartı olarak ahlaksızlığı öne sürerseniz hiçbir zaman zengin olamazsınız. Çünkü zihninizde zenginliği demonize etmişsiniz. Zihniniz zenginliğe hazır bile değil. Sözüm meclisten dışarı, genel konuşuyorum lütfen üstünüze alınmayın, kişisel algılamayın hocam.

@WhatsTheMatter ahlaken yanlış bir şey yaptığını ortalıkta bağıra çağıra gösterecek hali yok gizliden yapıyordur. Kimse zengin düşmanı değil ama olma ihtimalin belki 10000'de bir bile değildir. Bu adamların dediği kadar kolay olsa kimse zor işlerle uğraşmaz. Tabiki yatın falan demiyorum hayattan kopmayacak kadar çalışmak lazım. Belli bir düzeye gelebilmek için.

Katılmıyorum maalesef. Ahlaken hiçbir yanlış sey yapmadan milyoner olmuş çok kişi gördüm ben. Borsadan, kriptodan, dükkan açarak, iş kurarak, ve şaire. Ve bu tür zenginlik düşmanlığını da hiç anlamıyorum. Allah kimseye göstermesin ama başımıza bir hastalık gelse düzgün bir doktora görünmek bile kaç bin lira tutuyor. Düzgün bir hayat yaşamak hep paraya bağlı. Fakirlik övünülecek bir fazilet değildir. Ve zenginliğe erişmenin önşartı olarak ahlaksızlığı öne sürerseniz hiçbir zaman zengin olamazsınız. Çünkü zihninizde zenginliği demonize etmişsiniz. Zihniniz zenginliğe hazır bile değil. Sözüm meclisten dışarı, genel konuşuyorum lütfen üstünüze alınmayın, kişisel algılamayın hocam.

Buradaki nokta sen o milyonerleri gördüğünle kalıyorsun, onlardan birisi değilsin. Ben onlardan birisi miyim? Kim bilir. Burada dikkat çekmek istediğim nokta sen, bizim sana göstermek istediğimiz kadarını bilirsin fazlasını değil.

Zenginliğe erişmenin yolu ahlaksızlık değildir, gerektiğinde yapacak iradeye sahip olmaktır. Toplumsal ve kişisel duvarlarının esiri olan kişi hayalindeki hayata ulaşamaz bu kadar basit.

Buradaki nokta sen o milyonerleri gördüğünle kalıyorsun, onlardan birisi değilsin. Ben onlardan birisi miyim? Kim bilir. Burada dikkat çekmek istediğim nokta sen, bizim sana göstermek istediğimiz kadarını bilirsin fazlasını değil.

Zenginliğe erişmenin yolu ahlaksızlık değildir, gerektiğinde yapacak iradeye sahip olmaktır. Toplumsal ve kişisel duvarlarının esiri olan kişi hayalindeki hayata ulaşamaz bu kadar basit.
Eğer aileden kalma bir miras yoksa hiçbir milyoner, bir forum sitesine 46 bin mesaj girmez. Böyle bir seye ayıracak vakit yok. Aileden kalma bir miras ile de ne kadar milyonerlik olur o tartışılır. Ayrıca senli benli konuşmanıza gerek yok. Yaşım belki sizden büyüktür de.

İşte siz kendinize o duvarları örmüşsünuz, farkında değilsiniz.

Eğer aileden kalma bir miras yoksa hiçbir milyoner, bir forum sitesine 46 bin mesaj girmez. Böyle bir seye ayıracak vakit yok. Aileden kalma bir miras ile de ne kadar milyonerlik olur o tartışılır. Ayrıca senli benli konuşmanıza gerek yok. Yaşım belki sizden büyüktür de.

İşte siz kendinize o duvarları örmüşsünuz, farkında değilsiniz.

Değildir ayrıca paramı oturduğum yerden kazanıyorum, yani yan sekmeden. Diğer sekmeden foruma mesaj yazmak da zor değil.

Eminim bir Andrew Tate videosu yapmaktan daha faydalı şeylere ayıracak vaktin vardır.

Katılmıyorum maalesef. Ahlaken hiçbir yanlış şey yapmadan milyoner olmuş çok kişi gördüm ben. Borsadan, kriptodan, dükkan açarak, iş kurarak, vesaire. Ve bu tür zenginlik düşmanlığını da hiç anlamıyorum. Allah kimseye göstermesin ama başımıza bir hastalık gelse düzgün bir doktora görünmek bile kaç bin lira tutuyor. Düzgün bir hayat yaşamak hep paraya bağlı. Fakirlik övünülecek bir fazilet değildir. Ve zenginliğe erişmenin önşartı olarak ahlaksızlığı öne sürerseniz hiçbir zaman zengin olamazsınız. Çünkü zihninizde zenginliği demonize etmişsiniz. Zihniniz zenginliğe hazır bile değil. Sözüm meclisten dışarı, genel konuşuyorum lütfen üstünüze alınmayın, kişisel algılamayın hocam.

Ahlaken yanlış bir şey yapmadıklarını düşündürten şey ne oldu peki? Çok yakın arkadaşınız mı? Hayatına çok yakından şahitlik ettiğiniz birisi mi? Her ne olursa olsun, bilemezsiniz. Burada mesele sadece zenginlik değil. Bu adamın kendi çapındaki kazanabileceği gelire göre eskiden beri fazla fazla varlıklı olması. Kimse sosyal medyada üç beş konuşup millete motivasyon verdirip ticarete atılarak bu kadar kısa sürede bu varlıklı hayata erişemez dostum. Evet, imkansız diyebilirim buna. Tüm bunları düşündüğünde milyarderlerin hepsinin mutlaka bir yerde ahlak normları, etik değerli çiğnediğini düşünmek zor değil. Andrew Tate, zaten bunun için konuyla bağlılığını da düşünürsek en basit örnek. Bu adamın legal yoldan Ultra zengin olduğunu düşünüyorsanız sıkıntı büyük zaten. Kandırılıyorsunuz. Bu adamların yaşadığı hayata asla onurunuzla, namusunuzla, alnınız ak bir şekilde erişemeyeceksiniz.

Geri
Yukarı