Çözüldü Thinkpad ile RAM yükseltmesi yapmak performans arttırır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barisbozkurt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Thinkpad E14 gen3 kullanıcısıyım. Makinemde 3200 MHz 8 GB RAM bulunuyor ancak yetersiz hissettirmeye başladı. Kartta boş slot var 16 GB takıp toplam 24 GB yapmak istiyorum. Bir yerlerde de 16 GB takıldığı durumda bunun bir miktarını VRAM'e aktarıldığı bu sayede oyunlarda performans artışı olduğunu okumuştum. Bunu nasıl mümkün olduğu hakkında bilgisi olanların fikirlerini merak ediyorum.

Çözüm
AMD işlemcili olan model değil mi sizde bulunan? Şu an Single channel lehimli 8 GB RAM görünüyor dediğinize göre. Eğer 16 GB eklerseniz, 16 GB kısmı Dual kalan 8 GB ise Flex channel çalışır. 16 GB kısım Dual channel olacağı için işlemci performansınız ekstra olarak ise işlemciniz bir APU model olduğu için ve VRAM olarak RAM kullandığından dolayı onunda performansı aratacaktır. VRAM'i limitlemezseniz sistem kendi boyutunu belirler zaten fakat Dual channel yapmak direkt olarak performansı arttıracaktır.
AMD işlemcili olan model değil mi sizde bulunan? Şu an Single channel lehimli 8 GB RAM görünüyor dediğinize göre. Eğer 16 GB eklerseniz, 16 GB kısmı Dual kalan 8 GB ise Flex channel çalışır. 16 GB kısım Dual channel olacağı için işlemci performansınız ekstra olarak ise işlemciniz bir APU model olduğu için ve VRAM olarak RAM kullandığından dolayı onunda performansı aratacaktır. VRAM'i limitlemezseniz sistem kendi boyutunu belirler zaten fakat Dual channel yapmak direkt olarak performansı arttıracaktır.

Çözüm
Evet Ryzen 3 bulunuyor. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı