Thomann üzerinden alışveriş yapmak

rups

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten elektro gitar fiyatlarını araştırırken thomann.de isimli bir yurt dışı sitesine denk geldim. Para birimini TL'ye çevirdiğimde Türkiye'deki fiyatların yarısına eşit olduğunu gördüm. Bu fiyatların üzerine 30€'luk bir kargo ücreti var.

Biraz araştırma yaptığımda gördüm ki sanırım ek olarak 18% ya da 20% civarında da bir vergi ödüyormuşuz. Yine de Türkiye'deki fiyatlara göre çok uyguna geliyor ancak bu vergi hakkında değişik bilgiler gördüm. Alışveriş yapan biri varsa detaylıca süreci açıklayabilir mi?

Ayrıca adres kısmında detaylıca adresi belirtebileceğimiz bir alan göremedim ancak direkt kapıya geldiğini söylüyorlar. Bunun hakkında da bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

İnternetten elektrogitar fiyatlarını araştırırken thomann.de isimli bir yurt dışı sitesine denk geldim. Para birimini TL'ye çevirdiğimde Türkiye'deki fiyatların yarısına eşit olduğunu gördüm. Bu fiyatların üzerine 30€'luk bir kargo ücreti var.

Biraz araştırma yaptığımda gördüm ki sanırım ek olarak 18% ya da 20% civarında da bir vergi ödüyormuşuz. Yine de Türkiye'deki fiyatlara göre çok uyguna geliyor ancak bu vergi hakkında değişik bilgiler gördüm. Alışveriş yapan biri varsa detaylıca süreci açıklayabilir mi?

Ayrıca adres kısmında detaylıca adresi belirtebileceğimiz bir alan göremedim ancak direkt kapıya geldiğini söylüyorlar. Bunun hakkında da bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Alışveriş yaptın mı, son durum nedir?

Geri
Yukarı