Thrash ve heavy metal için gitar tavsiyesi

ExisT

Hectopat
Merhabalar, bütçem 5500 TL. Metallica, Megadeth tonuna yakın bir gitar istiyorum. Önerileriniz nelerdir ve ikinci el temiz ise alınır mı?

İkinci el temiz ise kesinlikle alınır. Türkiye'de müzik ekipmanı zaten olabildiğince temiz, ikinci el alınır. Sıfırlarıyla arada muazzam fiyat farkı var. Bunları önerebilirim:

Özellikle LTD olan tam da sizin istediğiniz tarzı kapsıyor.

İkinci el temiz ise kesinlikle alınır. Türkiye'de müzik ekipmanı zaten olabildiğince temiz, ikinci el alınır. Sıfırlarıyla arada muazzam fiyat farkı var. Bunları önerebilirim:

Özellikle LTD olan tam da sizin istediğiniz tarzı kapsıyor.
Esp ltd ex350 Explorer kasa gitar emg 81x ve 85 manyetikli - En Uygun LTD Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 914087128 nasıl sizce?
ESP LTD MH-10, düşük bütçe için önerim budur, ikinci el piyasasında da iyi gitarlar bulunuyor oraya da bakının.

5500 TL'nin düşük bütçe olduğu dönemdeyiz ne yazık ki.
Esp ltd ex350 Explorer kasa gitar emg 81x ve 85 manyetikli - En Uygun LTD Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 914087128 bu nasıl sizce?

Bunu da önerecektim. Hatta profil fotoğrafınızda James olduğunu görünce daha da mantıklı gelmişti fakat Explorer tipi gitarlarda Floyd Rose ne kadar iyi olur emin değilim.

Bunu da önerecektim. Hatta profil fotoğrafınızda james olduğunu görünce daha da mantıklı gelmişti fakat Explorer tipi gitarlarda Floyd rose ne kadar iyi olur emin değilim.

Açıkcası tam istediğim tarzda ama sizin de dediğiniz gibi kafa karıştırıyor.
Tercih değiştirecek kadar bir etkisi olur mu acaba?

İlanla aynı yerdeyseniz deneyebilirsiniz aslında. Explorer gitarlar benim de çok hoşuma gidiyor, şimdiki gitarımdan sonra da Explorer almayı düşünüyorum fakat sabit köprülü olacak kesinlikle. Explorer'da FR, bilemedim.

Deneme imkanınız varsa deneyin bence, deneyemezseniz de açıkçası çok pişman olacağınızı düşünmüyorum.

İlanla aynı yerdeyseniz deneyebilirsiniz aslında. Explorer gitarlar benim de çok hoşuma gidiyor, şimdiki gitarımdan sonra da Explorer almayı düşünüyorum fakat sabit köprülü olacak kesinlikle. Explorer'da fr, bilemedim.

Deneme imkanınız varsa deneyin bence, deneyemezseniz de açıkçası çok pişman olacağınızı düşünmüyorum.

Gibson Epiphone Gothic Explorer 1994 modified - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 918802506 bu nasıl peki?
İlanla aynı yerdeyseniz deneyebilirsiniz aslında. Explorer gitarlar benim de çok hoşuma gidiyor, şimdiki gitarımdan sonra da Explorer almayı düşünüyorum fakat sabit köprülü olacak kesinlikle. Explorer'da fr, bilemedim.

Epiphone Korina 1958 Explorer (Sıfır Ayarında) Son fiyat - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 859921893 bir de bu var.
Bu arada alacağım ilk gitar olacak ve yıllarca benimle olacağı için pişman olmak istemiyorum bilen menfaati olmayan birine sormak istedim umarım iyi bir gitar alabilirim.

Epiphone'ları pek sevmem, objektif bir yorum yapamayacağım pek. 3. potansın üstündeki kapak düşmüş, inlayler de (bana göre) pek hoş olmamış. Büyük ihtimalle bir başkası alınabilir diyecektir fakat ben pek beğenemedim.

Son attığınız daha iyi geldi niyeyse. Dediğim gibi, bu tamamen benim Epiphone tabumla ilgili bir şey. @Single_factor Epiphone'larla ilgili bilgi verebilir, onun dışında benim önerilerim ilk mesajımda.

EpiPhone'ları pek sevmem, objektif bir yorum yapamayacağım pek. 3. potansın üstündeki kapak düşmüş, inlayler de (bana göre) pek hoş olmamış. Büyük ihtimalle bir başkası alınabilir diyecektir fakat ben pek beğenemedim.

Son attığınız daha iyi geldi niyeyse. Dediğim gibi, bu tamamen benim epiPhone tabumla ilgili bir şey. @Single_factor EpiPhone'larla ilgili bilgi verebilir, onun dışında benim önerilerim ilk mesajımda.

Bu üçü arasında kaldım ama galiba sonuncusuna daha yakınım, teşekkürler yardımın için.

Geri
Yukarı