Thrash ve heavy metal için gitar tavsiyesi

Ephiphone China üretiminde gövde sahtekarlığı sorunu var.
Alttaki örnekte göreceğiniz üzere; boyayı kaldırdığınızda alttaki gövdenin 30-50 parça kontrplak malzemenin gofret gibi birbirine yapıştırılması ile oluşturulduğunu görüyorsunuz.

China üretiminden sonra firmanın bu üretim şeklini geleneksel hale getirip - getirmediği konusunda bilgi sahibi değilim. Ancak Malezya ya da Kore gibi üretimler alternatifinizde ise; ilan sahibinden manyetiği / pickguardı sökerek alttaki malzemenin görüntüsünü paylaşmasını rica edin.

Ekran görüntüsü 2021-04-07 112459.jpg

Ürünün sıfırı 5,300 civarı.

Bu ilanda üretim yerinin ne olduğu bir avantaj değil. 20 yıl beklemiş gitarın vintage özelliği olmaz, üzerine plastik inlay yapıştırmak da modifiye olarak adlandırılmaz.

Bir de ürünün başına "Gibson" yazması beni fazlaca rahatsız etti. Elindeki malı değerli göstermek gibi zahmete girmiş. Sanki bilmeyen - anlamayan birilerini hedefliyor gibi. Ürünün o fiyatı hak ettiğini düşünmüyorum.

EphiPhone China üretiminde gövde sahtekarlığı sorunu var.
Alttaki örnekte göreceğiniz üzere; boyayı kaldırdığınızda alttaki gövdenin 30-50 parça kontrplak malzemenin gofret gibi birbirine yapıştırılması ile oluşturulduğunu görüyorsunuz.

China üretiminden sonra firmanın bu üretim şeklini geleneksel hale getirip - getirmediği konusunda bilgi sahibi değilim. Ancak Malezya'ya da Kore gibi üretimler alternatifinizde ise; ilan sahibinden manyetiği / pickguardı sökerek alttki malzemenin görüntüsünü paylaşmasını rica edin.

Eki Görüntüle 961816

Ürünün sıfırı 5,300 civarı.

Bu ilanda üretim yerinin ne olduğu bir avantaj değil. 20 yıl beklemiş gitarın vintage özelliği olmaz, üzerine plastik inlay yapıştırmak ta modifiye olarak adlandırılmaz.

Bir de rünün başına "Gibson" yazması beni fazlaca rahatsız etti. Elindeki ürünü değerli göstemek gibi zahmete girmiş. Sanki bilmeyen - anlamayan birilerini hedefliyor gibi. Ürünün o fiyatı hakketiğini düşünmüyorum.

Dediklerinizden sonra iyice düştü gözden teşekkürler. Zaten hemen hemen aynı gitar ile arasında 2000 TL olunca, bir gariplik olduğu belliydi.

Konuyla alakasız olacak ama bir sorum olacaktı. Bundan birkaç gün öncesine kadar 2000 TL civarına klasik gitar almayı düşünüyordum. Elektro gitar çalana dek. Elektrolara her zaman önyargılı bakmıştım. Ancak klavyesi, çalım rahatlığı ile GRG170 gibi giriş seviyesi model bile bana çok keyifli geldi. Arkadaşıma gidip bir daha Enter Sandman çalasım geldi. Bu yüzden 1500,1600 civarına ikinci el bakacağım. Siz GRX20'den memnun muydunuz? Yoksa eski GIO, RG serilerine mi yöneleyim? Konunuzda rahatsız ettiysem affola.

EpiPhone'ları pek sevmem, objektif bir yorum yapamayacağım pek. 3. potansın üstündeki kapak düşmüş, inlayler de (bana göre) pek hoş olmamış. Büyük ihtimalle bir başkası alınabilir diyecektir fakat ben pek beğenemedim.

Son attığınız daha iyi geldi niyeyse. Dediğim gibi, bu tamamen benim epiPhone tabumla ilgili bir şey. @Single_factor EpiPhone'larla ilgili bilgi verebilir, onun dışında benim önerilerim ilk mesajımda.

Cort VX4X BCS Elektro Gitar Fiyatları ve Özellikleri
Schecter E-1 Standard Elektro Gitar (Honey Sunburst) | doremusic
Sizce bu gitarlar nasıl? Bilmediğimden soruyorum.

Bunlarla ilgili pek bilgim yok. Her ne kadar EMG manyetikler çok davetkar dursa da Cort elektro gitarları pek sevemedim. Öte yandan Schecter olan iyi duruyor.

Bunlarla ilgili pek bilgim yok. Her ne kadar emg manyetikler çok davetkar dursa da cort elektro gitarları pek sevemedim. Öte yandan Schecter olan iyi duruyor.

Selamlar ses kartı da alacağım için bunu almayı düşünüyorum ne dersiniz?

CVR2 güzel bir budget manyetik hi-gain için. Jackson'ların ucuz gitarlarında malzeme kalitesi ve işçilik de nispeten (LTD seviyesinde olmasa da) iyi oluyor. Alınabilir yani bence.

Cvr2 güzel bir budget manyetik hi-gain için. Jackson'ların ucuz gitarlarında malzeme kalitesi ve işçilik de nispeten (LTD seviyesinde olmasa da) iyi oluyor. Alınabilir yani bence.

Öncelikle teşekkürler yorumunuz için şu an 2 gitar arasında kaldım ancak Explorer tipi gitarı daha çok sevdiğim için ve tip olarak daha yakın olduğu için Kelly'e daha yakınım.

Öncelikle teşekkürler yorumunuz için şu an 2 gitar arasında kaldım ancak Explorer tipi gitarı daha çok sevdiğim için ve tip olarak daha yakın olduğu için Kelly'e daha yakınım.

Kelly mantıklı. Diğeri daha şık görünüyor ama oturarak çalmakta sıkıntı çekersiniz.

Selamlar, bu ay alacağım gitarı ama bu konuyu açtığımda dolar yaklaşık 6 lira civarlarındaydı. Ne yazık ki hedeflerimi değiştirmek zorunda kaldım ve ikinci el gitar almayı planlıyorum. Sıfırlar gerçekten çok pahalı ve kaliteleri tatmin edici değil o yüzden şu gitarlardan birini almak istiyorum;

İlk sorum alttaki neden bu kadar ucuz?

İkinci sorum Epiphone gitarlara bir ön yargım var, sağlam olup olmadığını nasıl tespit edebilirim yüz yüze görüşüp inceleme şansım var.

@Single_factor

@Bora Dere

Yeni konular

Geri
Yukarı