Thread stucking device driver mavi ekran hatası

wintry

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tekrar aynı sorunla karşılaştım. System GPU ve CPU kullanımı birden 100'e fırlıyor, bilgisayar donuyor veya takılıyor sonra hata alıyorum. BIOS onaylı sürümü güncel. Chipset güncel. Ekran kartım 20.9.1 onaylı WHQL sürümü. Kaç gündür sorun yoktu birden oluştu. Anakartla ilgili başka güncellemem gereken bir şey varsa lütfen söyleyin.

Denediğim çözümler;
  • Bios/windows/ekran kartı Update.
  • Güç seçenekleri/hızlı başlatmayı kapatma ve maksimum performans.
  • Windows bellek tarama ve düzeltme.
  • Windows onarımı.
  • SFC /scannow.
  • Memtest86 testi/temiz.

Minidump:
Sistem:
  • Güç kaynağı: Sharkoon 650W shP650 v2+80.
  • İşlemci: AMD Ryzen 2600X 3.6 GHz.
  • SSD: XPG 512 GB.
  • Ekran kartı: Sapphire RX590 Nitro SE.
  • Bellek: Kingston 16 GB HyperX Fury 3200 MHz CL16.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC)
Tekrar aynı sorunla karşılaştım. System GPU ve CPU kullanımı birden 100'e fırlıyor, bilgisayar donuyor veya takılıyor sonra hata alıyorum. BIOS onaylı sürümü güncel. Chipset güncel. Ekran kartım 20.9.1 onaylı WHQL sürümü. Kaç gündür sorun yoktu birden oluştu. Anakartla ilgili başka güncellemem gereken bir şey varsa lütfen söyleyin.

Denediğim çözümler;
  • Windows onarımı.
  • SFC /scannow.
  • Memtest86 testi/temiz.

Minidump:
Sistem:
Edit: 20.11.3 sürümünü yükledim ve chipseti tekrar güncelledim sorun devam ediyordu son 3 Windows güncellemesini kaldırdım. Şimdilik bi problem yok ama bakalım önümüzde ki 2-3 gün ne olur takipteyim ,geri dönüş sağlarım.

Denediğim çözümler;
  • Windows onarımı.
  • SFC /scannow.
  • Memtest86 testi/temiz.

Minidump:
Sistem:

Edit: 20.11.3 sürümünü yükledim ve chipseti tekrar güncelledim sorun devam ediyordu son 3 Windows güncellemesini kaldırdım. Şimdilik bi problem yok ama bakalım önümüzde ki 2-3 gün ne olur takipteyim ,geri dönüş sağlarım.
Edit: bunu yazdıktan 5dk sonra donmaya devam etti, inanılmaz.

Son düzenleme:
En son aldığınız mavi ekranın sebebi galiba ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuş duruyor.
Ne kullanacağımı çözemedim ki birazdan 20.11.2ye güncelleyeceğim. O da WHQL olmuş ama geçen sefer denememizde yine güncellemeden demiştiniz. Ucu garantiye gidiyor sanırım.

Siz ekran kartı sürücünüzü bir güncelleyelim. Sonra tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşın.

Ahh AMD ekran kartı yazılım sorunları ahh...

Siz ekran kartı sürücünüzü bir güncelleyelim. Sonra tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşın.

Ahh AMD ekran kartı yazılım sorunları ahh...
120720-13968-01 son hata hocam yükler yüklemez verdi hatayı yine sürücüden olduğunu gösterecek galiba. Bir de görev yöneticinde işlemler kısmında 2adet güç kullanımı yazıyor gpu yazmıyor.

Tamam kral

Dosya Ekleri

• EoVAAnpXUAMfZs2.jpg
    EoVAAnpXUAMfZs2.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 15
Hocam ddu ile kaldırıyorum. Amd supporttan chipset güncellemesini yaptığım için mi öyle gözüküyor? Daha yeni bu şekilde kurulum yaptım.

Gerçekten bilmiyorum. Minidumplarda ekran kartı sürücüsü olarak gözüküyor. Hiç AMD ekran kartı kullanmadım.

Donanımsal olabileceğini düşünüyorum. Watman ve benzeri hata aldınız mı? Siyah ekran olabilir veya direk sistem kilitlenmesi gibi.

Geri
Yukarı