Threadripper mi, Ryzen mi?

rainbowcu

Centipat
Beyler araştırma yapıyordum işlemci konusunda Threadripper 1900X ile R5 2600X ile yakın fiyat sayılır (200 TL civarı oynuyor) sizce AM4 girişli bir Ryzen mi yoska TR4 girişli bir Threadripper mı? Kendimce karşılaştırmamda Threadripper parçalıyor, sizin görüşünüz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Threadripper render yapanlar içindir. Bide bazı yerlerde sanırım Ryzen Threadripper diye geçer.
Önce render testlerini ve oyun testlerini karşılaştırıp karar verebilirsiniz.

Bu tabloyu (tabloyu boşverin) görünce düşündüm de, 1900X daha iyi ancak ileri ki zamanlarda yenilemesi sorun olabilir.

Son düzenleme:
Anakart fiyatlarına da bakmak gerek, bir de Threadripper alınırsa değiştirmek istediğinde Ryzen takma şansın olmayacak. Ama Threadripper yıllarca kullanabileceğin seviyede bir işlemci. Bence Anakart fiyatlarına göre tercih edilebilir yani TR4 soketli anakart fiyatı uygunsa alınabilir.

Anakart fiyatlarına da bakmak gerek, bir de Threadripper alınırsa değiştirmek istediğinde Ryzen takma şansın olmayacak. Ama Threadripper yıllarca kullanabileceğin seviyede bir işlemci. Bence Anakart fiyatlarına göre tercih edilebilir yani TR4 soketli anakart fiyatı uygunsa alınabilir.
2.500 tl ama sıradan bir anakart değil muadili bir am4 sokette aynı fiyat

Threadripper render yapanlar içindir. Bir de bazı yerlerde sanırım Ryzen Threadripper diye geçer.
Önce render testlerini ve oyun testlerini karşılaştırıp karar verebilirsiniz.

Bu tabloyu görünce düşündüm de, 1900X daha iyi ancak ileri ki zamanlarda yenilemesi sorun olabilir.

Eki Görüntüle 539044

Bi başka formda gördüğümde bu düzeyde bir işlemci Intel marka uzun yıllar geçmesine rağmen doğru bir OC ile güncel oyunlsrı çok rahat oynuyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı