ThrottleStop EDP other ve PL1 hatası

HP'lerde kronik herhalde bende de HP var aynı Throttle var. Monitör bağlayınca çözülüyor.
Hocam ben embedded controller (EC) ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü cinebench r23 çalıştırmıştım herhagi bir Throttle yemedim 107watt civarına kadar çıktı CPU ama Nvidia GPU işin içine girdiği zaman EDP other hatasıyla beraber sınırlama getiriyor bu da genellikle 45watt üstüne çıkmama izin vermiyor fakat EC limitini nasıl arttıracağımı bilmiyorum hiç düzgün kaynak bulamadım.
Edit: Mux switch kapatıp deneyeceğim belki sorun çözülür, hiç sanmasam da.
Edit2: Daha kötü oldu denemeyiniz :d

Son düzenleme:
Hocam ben embedded controller (EC) ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü cinebench r23 çalıştırmıştım herhagi bir Throttle yemedim 107watt civarına kadar çıktı CPU ama Nvidia GPU işin içine girdiği zaman EDP other hatasıyla beraber sınırlama getiriyor bu da genellikle 45watt üstüne çıkmama izin vermiyor fakat EC limitini nasıl arttıracağımı bilmiyorum hiç düzgün kaynak bulamadım.
Edit: Mux switch kapatıp deneyeceğim belki sorun çözülür, hiç sanmasam da.
Edit2: Daha kötü oldu denemeyiniz :d
HP sorunu... :(

Bu arada EC fikriniz doğru zaten. 1 ve 2. limitler değilse 3. limittedir yani EC'dedir sorun.

Son düzenleme:

Bu arada EC fikriniz doğru zaten. 1 ve 2. limitler değilse 3. limittedir yani EC'dedir sorun.
Büyük ihtimalle bunu bayağı bir araştıracağım ben, bir çözüm bulursam güncelleme eklerim yanıta. İyi günler dilerim teşekkürler yardımlarınız için.

Bu arada ec fikriniz doğru zaten. 1 ve 2. limitler değilse 3. limittedir yani ec'dedir sorun.

Hocam sorunu çözdüm fakat anladığım kadarıyla forumdan ayrılmışsınız :(
Ben yine de anlatayım Omen Gaming Hub uygulamasını açtıktan sonra uygulama üstünden undervolt ayarlarını sıfırlayıp, daha sonrasında ThrottleStop üstünden tlp sekmesini locklarsanız sorun çözülüyor. Sanırım uygulama değiştirmeden önce PL1 limitlerini locklamamız gerekiyor. Birkaç kere yeniden başlattım bunu uygulayıp sonunda bütün limit sorunları ortadan kayboldu.

Her şey için teşekkürler, undervolt ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Hepsini sizin rehberinizden öğrendim. Sağlacakla kalın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı