ThrottleStop nedir?

Stenzy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
940mx / i5-7200u / 8gb ram / 240gb ssd
Arkadaşlar merhaba ThrottleStop nedir ne işe yarar zararlı mı zararsız mı?

intel işlemcilere sahip sistemlerde işlemcinin çeşitli özelliklerinin kontrol edilebilmesine imkan tanıyan üçüncü parti bir programdır.

Arkadaşlar merhaba ThrottleStop nedir ne işe yarar zararlı mı zararsız mı?
Uygulamanın kendisi zararsız ama kullanmasını bilmiyorsanız sorun olur. İşlemci güç yönetimi için bir araç. Yanlış ayarlar mavi ekrana sebep olabilir.

Intel işlemcilere sahip sistemlerde işlemcinin çeşitli özelliklerinin kontrol edilebilmesine imkan tanıyan üçüncü parti bir programdır.

Uygulamanın kendisi zararsız ama kullanmasını bilmiyorsanız sorun olur. İşlemci güç yönetimi için bir araç. Yanlış ayarlar mavi ekrana sebep olabilir.

Anladım i5 7200U bir işlemciye sahibim nasıl bir ayar yapmam gerekli.

Yararlı ve zararsız bir program. İşlemci özelliklerini,derecelerini kontrol edebiliyorsunuz. Kullanımınıza göre modları var Game,Battery vs. ayarlayabiliyorsunuz. Fanın turbo özelliği açıksa kapatabiliyorsunuz. Benim fanım kendini zorladığında drop yiyordum, program işime yaradı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yararlı ve zararsız bir program. İşlemci özelliklerini, derecelerini kontrol edebiliyorsunuz. Kullanımınıza göre modları var Game, battery vs. ayarlayabiliyorsunuz. Fanın Turbo özelliği varsa aç, kapa yapabiliyorsunuz. Benim fanım kendini zorladığında drop yiyordum, program işime yaradı.

Hangi özelliği tiklemem gerekli hocam Turbo fan için.

Orasını yanlış yazmışım. Disable Turbo yani kapatma seçeneği bulunuyor.
Turbo Boost nasıl açarsın:
BIOS aç orada Platform Configuration sekmesine gel Performance Options'u aç Intel Turbo Boost Technology olacak. Disabled ise Enabled yap. Bu yoksa eğer:

Güç Seçenekleri>Plan ayarlarını değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>İşlemci güç yönetimi>İşlemci performansını artırma modu oradan açıp kapayabilirsin.
Eğer bu seçenek yoksa https://www.geeks3d.com/dl/get/10060 Dosyayı indir. Regedit dosyasını aç, seçenek eklenecektir.

Ekran Görüntüsü (20).png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı