Çözüldü ThrottleStop Thermal ve PL limitleri nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

491279

Hectopat
Herkese merhaba,
Ben Monster Abra v17.2.3 cihazını kullanıyorum.

-i5 11400H
-RTX 3050 Ti
-16 GB RAM
-500GB SSD

Daha yeni GTA 5'ten çıktım ve ThrottleStop uygulamasında limits sekmesinde bazı şeylerin olduğunu gördüm bunları @erengore hocama danışmak isterim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-27_213341.png
    resim_2022-01-27_213341.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 172
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Muhtemelen adaptörün 150W falan ve 135W PL2 girmişler.

FIVR sekmesinde ekranın orta üst kısmında 4 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -80 yapın. Apply'a basın. Aynı işlemi CPU Core'a da yapın. Apply'a basmayı unutmayın.

Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretleyin.

TPL sekmesinde PL2'yi 75W ayarlayın. PL1 Clamp tikini kaldırın.

Tekrar test edin sisteminizi. Limits'e Clear çekin. Ardından TS Bench testi açın. Size'ı 960M ayarlayın ve testi başlatın. Test esnasında Limits sekmesini izleyin.
Normalde çoğu bilgisayarda BIOS'a girip reset atınca işlemci TDP ayarları ve diğer birçok ayar normale dönmektedir. Tavsiyem ThrottleStop'u ve artık dosyalarını silin ve BIOS'a bir reset atıp normal kullanmaya devam ediniz, Acer ve birçok forumda bundan bahsedilir.

Hocam
BIOS'a nasıl reset atılır bilmiyorum ama şu an bütün ayarlar hiç değiştirilmemiş gibi duruyor yani ilk nasıl aldıysam öyle uygulamayı silip bir daha yüklemek zorunda kalmıştım.
Tekrardan BIOS'a reset atmama gerek var mı?

Hocam.
BIOS'a nasıl reset atılır bilmiyorum ama şu an bütün ayarlar hiç değiştirilmemiş gibi duruyor yani ilk nasıl aldıysam öyle uygulamayı silip bir daha yüklemek zorunda kalmıştım.
Tekrardan BIOS'a reset atmama gerek var mı?

BIOS reset dediğim BIOS'un ayarlarını vesaire sıfırlamak ve fabrika çıkışı haline geri getirmektedir herhangi bir ayar yaptıysanız gidicektir ve fabrikadan çıktığı ilk hale dönecektir BIOS ayarlarınızı nasıl sıfırlayacağınız BIOS panelinizde yazar, örnek olarak bu videoyu bırakacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS reset dediğim BIOS'un ayarlarını vesaire sıfırlamak ve fabrika çıkışı haline geri getirmektedir herhangi bir ayar yaptıysanız gidicektir ve fabrikadan çıktığı ilk hale dönecektir BIOS ayarlarınızı nasıl sıfırlayacağınız BIOS panelinizde yazar. Örnek olarak bu videoyu bırakacağım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam hocam deneyeceğim, sağ olun.

Hocam müsait olduğunuz zaman bakabilirmisiniz :)
Hocam daha yeni başka oyundan çıktım ve bir sürü limit vardı, bunları nasıl çözebilirim ?
@erengore

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-28_192436.png
    resim_2022-01-28_192436.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 104
Hocam müsait olduğunuz zaman bakabilir misiniz :)
Hocam daha yeni başka oyundan çıktım ve bir sürü limit vardı, bunları nasıl çözebilirim?
@erengore

Bd prochot işlemciniz ve diğer cihazlarınız afedersiniz sucuk ekmek gibi pişerken kendini korumaya aldığını belirtir (underclock muhabbeti) ingilizceniz varsa yabancı forumlarda bunların aşırı detaylı anlatımları var.

BD Prochot işlemciniz sucuk ekmek gibi pişerken kendini korumaya aldığını belirtir (underclock muhabbeti)
Evet hocam, aralarında tek bildiğim o zaten.
Üretici firma onu 97 derece olarak ayarlamış ama ben 85 yaptım, şuan aktif ve nadiren 85 üstü görüp düşüyor.
Konuyla ilgilendiğiniz için sağ olun hocam :)

Evet hocam, aralarında tek bildiğim o zaten.
Üretici firma onu 97 derece olarak ayarlamış ama ben 85 yaptım, şuan aktif ve nadiren 85 üstü görüp düşüyor.
Konuyla ilgilendiğiniz için sağ olun hocam :)
Yanlış bilgi içeriyor çok sayıda.

BD PROCHOT bu değildir. Anakart sinyaline bağlı işlemci yavaşlatmasıdır. Bir sorun teşkil etmez. Her sistemde kapatılmasını öneririm. Çünkü işlemci hiçbir zaman asıl PROCHOT'u geçmez.

ThrottleStop Ana Ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. SpeedStep ve C1E tiklerini de kaldırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Yanlış bilgi içeriyor çok sayıda.

BD PROCHOT bu değildir. Anakart sinyaline bağlı işlemci yavaşlatmasıdır. Bir sorun teşkil etmez. Her sistemde kapatılmasını öneririm. Çünkü işlemci hiçbir zaman asıl PROCHOT'u geçmez.

ThrottleStop Ana Ekranından BD PROCHOT tikini kaldırın. SpeedStep ve C1E tiklerini de kaldırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.
Buyrun hocam.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-28_205109.png
    resim_2022-01-28_205109.png
    231,2 KB · Görüntüleme: 106
  • resim_2022-01-28_205125.png
    resim_2022-01-28_205125.png
    82,6 KB · Görüntüleme: 103
Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı