Çözüldü ThrottleStop uygulamasında limit kısmında "PL1 ve EDP other" kısmı kırmızı gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

albayaiakos

Hectopat
Merhabalar öncelikle ben ilker. ThrottleStop uygulamasında TS bench yaparken limit kısmındaki PL1 ve EDP other bir süre sonra kırmızılaşıyor, TS bench bittikten sonra normale dönüyorlar. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Oyun esnasında saçma sapan yerlerde FPS düşüşlerinin bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Undervolt yaptım, kaliteli bir termal macun da kullanıyorum ancak hala kırmızıya dönüyorlar.
ThrottleStop:

Bilgisayar özelliklerim:

Çözüm
Limits sekmesini temizledim, biraz bekledim ve uyarı gelmedi. Oyunda da FPS düşüşü olmamıştı.
Bilgisayarın donmasını nasıl önleyebilirim?
Donar hocam. -165 nedir Cache'e hele ki U işlemcisinde.

Şöyle düzenleyin:
CPU Cache -125
CPU Core -125
İntel GPU ve iGPU -100
System Agent -40
Bir de TPL sekmesinde Disable Power Limit Control tikini kaldrıın.
PL1'i 30 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın.
SpeedShift kutusunu da tikleyin. Tamamdır.
TPL sekmenizi atar mısınız?
FIVR sekmesini de atın.

@erengore Başka bir konuda bir arkadaşa söylediğiniz ayarları uyguladım ve daha sonrasında oyuna girdim, birkaç dakika sorunsuz bir şekilde FPS düşüşü olmadan oynadım. Normalde oyuna girdikten 30-60 saniye sonra başlardı bu FPS düşme sorunları ama bu sefer olmadı. Ancak bu sefer de bilgisayar dondu, power tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım. Sanırım ayarlarda bir yanlışlık yaptım.

Bilgisayar donacak mı diye oyuna girmeden bekledim biraz, birkaç dakika geçtikten sonra tekrar dondu. Oyunla alakalı değilmiş. Hangi ayar sorun çıkarıyor olabilir sizce? @erengore

Dosya Ekleri

• Screenshot_69.png
    59,8 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
UV fazla gelmiş olabilir, bir de Limits sekmesini temizleyip tekrar uyarı geliyor mu diye bakın.

Limits sekmesini temizledim, biraz bekledim ve uyarı gelmedi. Oyunda da FPS düşüşü olmamıştı.

Donar hocam. -165 nedir Cache'e hele ki U işlemcisinde.

Şöyle düzenleyin:
CPU Cache -125
CPU Core -125
İntel GPU ve iGPU -100
System Agent -40
Bir de TPL sekmesinde Disable Power Limit Control tikini kaldrıın.
PL1'i 30 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın.
SpeedShift kutusunu da tikleyin. Tamamdır.

Çözüm

Bende intelgpu falan boş görünüyor yardım eder misiniz aynı sorun bende de var.

Bende intelgpu falan boş görünüyor yardım eder misiniz aynı sorun bende de var.

Not avabile başlığı altında hiçbir şey yok.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…