Çözüldü ThrottleStop uygulamasında limit kısmında "PL1 ve EDP other" kısmı kırmızı gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

albayaiakos

Hectopat
Merhabalar öncelikle ben ilker. ThrottleStop uygulamasında TS bench yaparken limit kısmındaki PL1 ve EDP other bir süre sonra kırmızılaşıyor, TS bench bittikten sonra normale dönüyorlar. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Oyun esnasında saçma sapan yerlerde FPS düşüşlerinin bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Undervolt yaptım, kaliteli bir termal macun da kullanıyorum ancak hala kırmızıya dönüyorlar.
ThrottleStop:

throttlestop1.png

throttlestop2.png

throttlestop3.png

Bilgisayar özelliklerim:

Screenshot_64.png

Screenshot_65.png

Screenshot_66.png

Çözüm
Limits sekmesini temizledim, biraz bekledim ve uyarı gelmedi. Oyunda da FPS düşüşü olmamıştı.
Bilgisayarın donmasını nasıl önleyebilirim?
Donar hocam. -165 nedir Cache'e hele ki U işlemcisinde.

Şöyle düzenleyin:
CPU Cache -125
CPU Core -125
İntel GPU ve iGPU -100
System Agent -40
@erengore Başka bir konuda bir arkadaşa söylediğiniz ayarları uyguladım ve daha sonrasında oyuna girdim, birkaç dakika sorunsuz bir şekilde FPS düşüşü olmadan oynadım. Normalde oyuna girdikten 30-60 saniye sonra başlardı bu FPS düşme sorunları ama bu sefer olmadı. Ancak bu sefer de bilgisayar dondu, power tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım. Sanırım ayarlarda bir yanlışlık yaptım.
Eki Görüntüle 1283338Eki Görüntüle 1283339Eki Görüntüle 1283341Eki Görüntüle 1283342Eki Görüntüle 1283343
Bilgisayar donacak mı diye oyuna girmeden bekledim biraz, birkaç dakika geçtikten sonra tekrar dondu. Oyunla alakalı değilmiş. Hangi ayar sorun çıkarıyor olabilir sizce? @erengore
Bir de TPL sekmesinde Disable Power Limit Control tikini kaldrıın.
PL1'i 30 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın.
SpeedShift kutusunu da tikleyin. Tamamdır.
Merhabalar öncelikle ben ilker. ThrottleStop uygulamasında TS bench yaparken limit kısmındaki PL1 ve EDP other bir süre sonra kırmızılaşıyor, TS bench bittikten sonra normale dönüyorlar. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Oyun esnasında saçma sapan yerlerde FPS düşüşlerinin bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Undervolt yaptım, kaliteli bir termal macun da kullanıyorum ancak hala kırmızıya dönüyorlar.
ThrottleStop:

Eki Görüntüle 1283215

Eki Görüntüle 1283216

Eki Görüntüle 1283217

Bilgisayar özelliklerim:

Eki Görüntüle 1283219

Eki Görüntüle 1283220

Eki Görüntüle 1283221
TPL sekmenizi atar mısınız?
FIVR sekmesini de atın.

@erengore Başka bir konuda bir arkadaşa söylediğiniz ayarları uyguladım ve daha sonrasında oyuna girdim, birkaç dakika sorunsuz bir şekilde FPS düşüşü olmadan oynadım. Normalde oyuna girdikten 30-60 saniye sonra başlardı bu FPS düşme sorunları ama bu sefer olmadı. Ancak bu sefer de bilgisayar dondu, power tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım. Sanırım ayarlarda bir yanlışlık yaptım.
Screenshot_67.png
Screenshot_68.png
Screenshot_70.png
Screenshot_71.png
Screenshot_72.png

Bilgisayar donacak mı diye oyuna girmeden bekledim biraz, birkaç dakika geçtikten sonra tekrar dondu. Oyunla alakalı değilmiş. Hangi ayar sorun çıkarıyor olabilir sizce? @erengore

Dosya Ekleri

• Screenshot_69.png
    Screenshot_69.png
    59,8 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
Limits sekmesini temizledim, biraz bekledim ve uyarı gelmedi. Oyunda da FPS düşüşü olmamıştı.
Bilgisayarın donmasını nasıl önleyebilirim?
Donar hocam. -165 nedir Cache'e hele ki U işlemcisinde.

Şöyle düzenleyin:
CPU Cache -125
CPU Core -125
İntel GPU ve iGPU -100
System Agent -40
Eki Görüntüle 1283338Eki Görüntüle 1283339Eki Görüntüle 1283341Eki Görüntüle 1283342Eki Görüntüle 1283343
Bir de TPL sekmesinde Disable Power Limit Control tikini kaldrıın.
PL1'i 30 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın.
SpeedShift kutusunu da tikleyin. Tamamdır.

Çözüm
Donar hocam. -165 nedir Cache'e hele ki u işlemcisinde.

Şöyle düzenleyin:
CPU cache -125
CPU Core -125
Intel GPU ve iGPU -100
System agent -40

Bir de tpl sekmesinde disable Power limit Control tikini kaldrıın.
PL1'i 30 ayarlayın ve clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın.
Speedshift kutusunu da tikleyin. Tamamdır.

Bende intelgpu falan boş görünüyor yardım eder misiniz aynı sorun bende de var.

Bende intelgpu falan boş görünüyor yardım eder misiniz aynı sorun bende de var.

Not avabile başlığı altında hiçbir şey yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı