Thrustmaster T300 rs-GT Ferrari F1 add on wheel Unboxing-İnceleme ve test sürüşü

Yeni hobim SIM racing için aldığım direksiyon setinin incelemesi ile karşınızdayım. Satın almış olduğum T300rs GT modeli sahip olduğum ilk direksiyon sistemi oldu. Kutu içeriğinden 1 adet direksiyon, 1 adet base, 1 adet pedal sistemi, fren pedalına load cell hissi veren kauçuk aparatı, güç kablosu, masaya sabitleme aparatı ve kullanım kılavuzları çıkıyor. Base'nin montajını masaya yaptıktan sonra direksiyonun arkasında yer alan ok işareti ile Base'de yer alan ok işaretlerini denk gelecek şekilde getirip (iki ok işareti de yukarı bakacak) montajını yapıyoruz. Pedalları yerleştirdikten sonra kablosunu Base'e bağlıyoruz ve artık sistemimiz kullanıma hazır.
Kullanıcı deneyimi.
Hayatında ilk defa direksiyon sistemi kullanan birisi olarak söyleyebileceğim şey şu ki kullandığınız oyuna göre değişmekle beraber gerçekten bir aracın yolda nasıl davrandığını taklit edebilen hisleri size aktarmayı başarıyor. Ne zaman arkadan kaydığını Curb'ün üstünden geçtiğinizi size söylüyor fakat ne zaman kafadan kaymaya başladığını maalesef size hissettirmiyor. Sadece aracın dönmediğini görüyorsunuz ve ona göre ayağınızı gazdan çekip çizgiye oturmasını bekliyorsunuz. Direksiyon size Understeer'i hissettirmeye çalışıyor fakat ben gerçekçi bulmadım maalesef. T300rs yeni fırçasız motor teknolojisi sayesinde abisi T500'den daha az güce sahip olmasına rağmen aktardığı his bakımından çok daha iyi olduğunu söyleniyor. Ferrari F1 direksiyonuna geçecek olursak. Direksiyon sizi kesinlikle F1 pilotuna çevirmiyor veya daha iyi sürmenizi sağlamıyor. Tamamiyle sizi moda sokmaya yönelik ve hissiyat bakımından çok daha keyifli hale getiriyor sadece. Yazarak aktarabildiklerim bu kadar fakat daha fazlası için aşağıdaki linke tıklayıp inceleme videoma da göz atabilirsiniz.
Sorularınız, merak ettiğiniz şeyler varsa buradan sorabilirsiniz. İncelemeyi beğenirseniz diğer videolara da göz atarsanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 313131.jpg
    313131.jpg
    188,5 KB · Görüntüleme: 77
  • 312222.jpg
    312222.jpg
    189,6 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Understeer olayını araçların setuplarını değiştirmeyi öğrenerek çözebilirsiniz. Asetto Corsa'da araç setupları çok önemli.

Hayırlı olsun. Understeer olayını araçların setuplarını değiştirmeyi öğrenerek çözebilirsiniz. Asetto Corsa'da araç setupları çok önemli.
Teşekkür ederim. Şöyle ki direksiyon kayma hissini veriyor aslında. Ama ben kendi aracımdan çok aşina olduğum için o momentumla salınım etkisini, zeminin kaymasını bekliyorum. Benim beklentim fazlaymış bi tık ilk sürdükten sonra onu öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı