Thrustmaster T300RS GT alınır mı?

Hocam merhaba, ürünün satıldığı internette ki bir mağazada aşağıda ki yorum var; sizde de böyle bir hissiyat oldu mu hiç?

"Ürün güzel ama mesela ETS 2 oynarken hani milimetrik hareketler yapıyorsunuz ya yolda keskin olmayan hafif dönüşler de, o kısa direksiyon hareketlerinde kayışın dişlerini hissettiriyor. Yani otomobil direksiyonu gibi dönmüyor. Hızlı kullanımda hissedilmiyor ama milimetrik hareketlerde takılmaları hissediyorsunuz bu biraz sinir bozucu"

Ben kullanırken hiç rahatsız olmadım. Hatta o kadar olmadım ki şimdi yataktan çıkıp gidip denedim çünkü daha önce hiç fark etmedim. Denilen doğru ama rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

G29'da bu çok daha fazla.

Yani şöyle diyeyim ben çubuk kraker gibi adamım. Boyum 1.60 kilom 39 ama %100 Feedback'de alıştıktan sonra(ilk 6 saatten sonra falan) zorlanmıyorum çevirirken. Yani o 5 yaşında falan değilseniz geçerli olmaz diye düşünüyorum.

Hocam ısınma sorunu var diyorlar doğru mu T300RS GT alacağım böyle bir sorun yaşar mıyım ve ne kadar oynarsam bu sorun ortaya çıkar?
Fan ayarlarını sürekli açık yaparsanız kışın sorun çıkarmaz yazın 1.5-2 saatten sonra motor gücü çok hafif(%10-15) azalıyor ancak şu ana kadar(3 yıldır kullanıyorum) bir sorun yok. Motor gücünün azalması olayını fark etmedim bile ancak F1'de aralıksız 1.5-2 saat yüksek FFB oynayınca sanki birazcık hafiflemiş gibi oldu ancak bu motordan mı yoksa alışmaktan kaynaklı mı anlayamadım. Bunun dışında daha az motor gücü isteyen ETS gibi oyunlarda saatlerce oynuyorum verimden hiç kayıp yok.

Hocam ısınma sorunu var diyorlar doğru mu T300RS GT alacağım böyle bir sorun yaşar mıyım ve ne kadar oynarsam bu sorun ortaya çıkar?

Turbo Boost Mod'da drift atmadığınız sürece hiç yaşamazsınız sorun. Zaten Turbo Boost modunda drift atılmıyor.

Hocam ısınma sorunu yok tam aksine hava sıcaklığı çok artınca veya direksiyon çok ısınınca motoru korumak için force feedback özelliğini otomatik azaltıyor. Kullanım kılavuzunda böyle yazıyor:

Ekran görüntüsü 2024-01-16 201152.png

Bugün bana da ulaştı da şuan okuyordum konu aklıma geldi bunu görünce :)

Hocam ısınma sorunu yok tam aksine hava sıcaklığı çok artınca veya direksiyon çok ısınınca motoru korumak için force feedback özelliğini otomatik azaltıyor. Kullanım kılavuzunda böyle yazıyor:

Eki Görüntüle 2086543

Bugün bana da ulaştı da şuan okuyordum konu aklıma geldi bunu görünce :)
Bu arada sürekli fan açık moda getirirseniz daha geç ısınacağından daha geç sürede motor gücü azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı