Thunderbolt görüntü aktarımı gerçekleşmiyor

synan35

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, 2 adet laptop cihazım var. Bu 2 cihazında Type-C (DP) üzerinden ve direkt HDMI görüntü çıkışı mevcut. Monitörüm de 2 adet HDMI 1 adet DP çıkışı var.

2 cihazın da HDMI çıkışı var ve bu iki makinede de sorunsuz görüntü aktarımını yapabiliyorum monitörüme (HDMI ile).
İş Type-C (DP) gelince aslında 2 cihazda da kullanabiliyorum lakin arada canı sıkılıyor 50 kere sök, tak, kapat, aç falan denememe rağmen ekran gelmiyor (input ayarları doğru). Hatta arada kabloyu makineden çıkartınca mavi ekran veriyor, iki cihazda da bu durum yaşanıyor.
Aradan belli bir zaman geçiyor Type-C (DP)takıyorum ekran geliyor.
Makinelere Type-C kablosunu bağlayınca ses geliyor (girdi sesi) lakin görüntü ayarlarında algıla diyorum monitörü görmüyor.
Not: Hiçbir zaman aynı anda 2 cihaz monitöre bağlı olmuyor, o an hangi cihazı kullanırsam onu takıyorum.
HDMI yerine Type-C seçmemin nedeni portun küçük olması ve kablonun daha ince olması sebebiyle daha ergonomik oluyor.
Dip not: Bu cihazlar DP çıkışı vermezken telefonu bağlıyorum monitöre ekran geliyor. Kablo ve monitörde sıkıntı olduğunu bu yüzden düşünmüyorum. Ayrıca bu sorunu 2 cihaz da aynı anda yaşamıyor. 1 ay A makinesi 1 ay B makinesi gibi. :)

Sorunu yaşayan, çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı