Thunderbolt KVM Switch ile Mac ve PC arasında geçiş yapma

XtraS

Hectopat
Apple Thunderbolt Display'im var ve bunu Thunderbolt KVM Switch ile hem Mac hem de Windows platformunda geçişler yaparak çalıştırmak istiyorum. Aşağıda bir senaryo çizdim ama bu şekilde sorunsuz çalışır mı hiçbir fikrim yok.
@Recep Baltaş Bey ve @Ali Güngör Bey daha önce Thunderbolt Expansion hakkında bir video hazırlamıştı, bu durumda da yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. İyi günler.

5DyQjd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün, Apple Thunderbolt monitörü ThunderboltEX II/DUAL ile kullanmak konusunda bunu kısmen yapan kullanıcımız var.

Özetle ekran kartını Thunderbolt EX3'e bağlayıp Thunderbolt üzerinden görüntü çıkışı elde eden ve Apple Thunderbolt Display'e bağlayan var, hem de daha önceki kart sürümüyle yapmış. Bu çözüldü.

Apple'da KVM Switch kullanmadım ancak hem şema, hem teknik uyumluluk açısından mantıklı bir senaryo. KVM Switch'in desteklediği sistem sayısına, bağlantı sayısına dikkat etmeniz gerekiyor, orada da sorun yoksa istediğiniz kurulumu yapabilirsiniz.

Mümkün, Apple Thunderbolt monitörü ThunderboltEX II/DUAL ile kullanmak konusunda bunu kısmen yapan kullanıcımız var.

Özetle ekran kartını Thunderbolt EX3'e bağlayıp Thunderbolt üzerinden görüntü çıkışı elde eden ve Apple Thunderbolt Display'e bağlayan var, hem de daha önceki kart sürümüyle yapmış. Bu çözüldü.

Apple'da KVM Switch kullanmadım ancak hem şema, hem teknik uyumluluk açısından mantıklı bir senaryo. KVM Switch'in desteklediği sistem sayısına, bağlantı sayısına dikkat etmeniz gerekiyor, orada da sorun yoksa istediğiniz kurulumu yapabilirsiniz.

Ali Bey öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum, ellerinize sağlık. Kafama takılan tek konu EX2'de giriş Thunderbolt iken EX3'de Type C USB. Bu fark yaratır mı? Çünkü Thunderbolt Display, Thunderbolt port olarak yer alıyor. EX3 ise USB C, bunun çevirici adaptörleri var Thunderbolt'tan USB C'ye fakat görüntü olarak kullanılamaz gibi bir ibare var Apple'ın resmi web sitesinde.

Bir de son olarak Asus Rampage V10 anakartında TB Header olmasına rağmen EX3'ün uyuyumluluk listesinde gözükmüyor. Sizce çalışır mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı