Çözüldü TIauncher indirirken Opera mı iniyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

397448

Hectopat
Makaleler
1
Dün orijinal Minecraft aldım. Normal launcherlarda sorun olduğunu duyduğum için daha önce kullandığım için TIauncher kurdum. Bugün bilgisayara opera yüklendiğini fark ettim. Malwarebytes ile tam tarama yaptım bir virüs yok. TIauncher inerken Opera da mı iniyor? Daha önce inmemişti. Yoksa nereden geldi bu Opera?

Ve evet TIauncher'da orijinal Minecraft hesabınıza girebiliyorsunuz.

Çözüm
Evet hocam.
1652603498625.png
TIauncher'a güveniyorum. Dediğim gibi daha önce opera kurulmamıştı.
Güvenmeyin. Virüs değildir ancak orijinal hesabınıza giriş yaptığınızda çalınıyor.
TIauncher kendisi mi çalıyor? Yoksa açıklar yüzünden mi. Kendisi çalsa virüs de olur clientte.
Onu tam olarak bilmiyorum ama güvenmeyin yine de. LunarClient varken gereksiz risk. Ayrıca clientte virüs olmasına gerek yok çalmaları için.

Güvenmeyin. Virüs değildir ancak orijinal hesabınıza giriş yaptığınızda çalınıyor.

Onu tam olarak bilmiyorum ama güvenmeyin yine de. LunarClient varken gereksiz risk. Ayrıca clientte virüs olmasına gerek yok çalmaları için.
Hayır virüs sayesinde çalıyorlar demedim :). Hesabımı çalmak gibi kötü bir niyetleri olsaydı neden bilgisayarıma sızmak istemezlerdi?

Hazır orijinal oyuna sahipken MultiMC veya orijinal Mojang launcher'ı gibi seçenekleri kullanmanızı öneririm. Ben bloatware barındıran bir yazılımı kullanmak istemezdim.

Hayır virüs sayesinde çalıyorlar demedim :). Hesabımı çalmak gibi kötü bir niyetleri olsaydı neden bilgisayarıma sızmak istemezlerdi?

O zaman virüs olduğunu herkes bilirdi ve bırak sen para verdiğin hesabını girmeyi, insanlar korsan için bile kullanmazdı. LunarClient varken kullanılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı