Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü okunur mu?

Dostum ileriyi çok fazla düşünüyorsun sen okurken bile fikirlerin değişebilir başka bölümlere yeteneğin veya ilginin olduğunu fark edebilirsin kimse gelecek için kesin bir şey söyleyemez. Doğru düşünce biçimin şu şekilde olmalı: Öncelikle bir hedefin olmalı ve o hedefe ulaşmak için neler yapmak gerektiğini hangi gereksinimleri yerine getirmek gerektiğinin farkına varıp çalışmalı ardından istediğin bölümü okumalısın zaten okurken anlarsın kendini nereye ait hissettiğini ne yapmak istediğini. Türkiye'de ve dünyada çoğu insan kendini üniversitede keşfeder ki bende onlardan biriyim. Bu yüzden geleceği ve geçmişi çok düşünme bunları bende yaptım bunlar gerçekten insanı yoran insanı saptıran şeyler sadece şimdiki zamana odaklan hedefin tıbbi sekreterlik ise bu mesleği elde etmek için çabala yok hukuk okumak istiyorum aslında diyorsan bu meslek için bu bölüm için çabala kapasitem yok demek sorumluluklarımdan kaçıyorum demektir. Ortalama her insan her bölümü kazanabilir, okuyabilir bunu belirleyen faktör disiplin ve özgüvendir yoksa sendeki beyinde aynı bendeki beyinde aynı önemli olan nasıl kullandığın.
Kapasitem yok derken temelim yok o yüzden 1 senede sıfırdan hukuk olmaz diye demiştim abi onun için yoksa neden kazanılmasın benim şimdi ki hedefim tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü okurken de dediğin gibi o zaman gelişir düşüncelerim ve ne istediğim kesinleşir hukuka bile gerek kalmaz devam eder giderim yaptığım işte sen diyorsun ki şimdi bana önüne bak bi oku tuttur istediğin bölümü ona göre şekillenir hedeflenir diyosun doğru mudur

Kapasitem yok derken temelim yok o yüzden 1 senede sıfırdan hukuk olmaz diye demiştim abi onun için yoksa neden kazanılmasın benim şimdi ki hedefim tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü okurken de dediğin gibi o zaman gelişir düşüncelerim ve ne istediğim kesinleşir hukuka bile gerek kalmaz devam eder giderim yaptığım işte sen diyorsun ki şimdi bana önüne bak bir oku tuttur istediğin bölümü ona göre şekillenir hedeflenir diyosun doğru mudur?

Dostum yapman gereken hayallerinin peşinden koşmak hayallerini tam olarak tutturamazsan bile devam et hayallerine yakın olmaya çalış. Aslında hayat sürprizlerle dolu nerede neyin seni nasıl karşılayacağını bilemezsin bir bakarsın hukukçu olursun bir bakarsın doktor olursun net bir şekilde geleceği bilemezsin kimse bilemez. Eğer kararsızsan sana tavsiyem iç sesini dinlemen o ses her zaman sana doğruyu ve yanlışı eksiksiz bir şekilde söyler. O sesi dinledikten sonra kararını ver ve odaklanman gereken sınava tam fokus odaklan çalış.

Dostum yapman gereken hayallerinin peşinden koşmak hayallerini tam olarak tutturamazsan bile devam et hayallerine yakın olmaya çalış. Aslında hayat sürprizlerle dolu nerede neyin seni nasıl karşılayacağını bilemezsin bir bakarsın hukukçu olursun bir bakarsın doktor olursun net bir şekilde geleceği bilemezsin kimse bilemez. Eğer kararsızsan sana tavsiyem iç sesini dinlemen o ses her zaman sana doğruyu ve yanlışı eksiksiz bir şekilde söyler. O sesi dinledikten sonra kararını ver ve odaklanman gereken sınava tam fokus odaklan çalış.
Teşekkür ederim abicim tavsiyen ve konuşman için ben tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik için calisiyorum ve onun için de bu sene devam edeyim okumak istiyorum bakalım zaman neler gösterecek bana peki bu bölüm için üniversite fark eder mi ne diyosun

Teşekkür ederim abicim tavsiyen ve konuşman için ben tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik için calisiyorum ve onun için de bu sene devam edeyim okumak istiyorum bakalım zaman neler gösterecek bana peki bu bölüm için üniversite fark eder mi ne diyosun
Nerede okumak istediğin hangi üniversitede eğitim görmek istediğini senin seçmen gerek :) önce sınavına çalış ardından zamanı gelince konuşuruz.

Tabii ki de danışabilirsin sınava az bir zaman kaldı zaten elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış sınırlarını zorla sınav sonucu zamanında buradayım. Şimdiden hayatında ve sınavında başarılar dilerim. :)

Eyvallah kral tekrardan 3 ay kaldı konuları bitirip Allah'ın izniyle deneme falan çözüyorum ondan sonrası Allah kerim zaten

Merhaba @schweigger2. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunları geçen sene 65 puanla atanmışken bu sene 81 puanla atanabilmişler. Mezunları hızla artan bir bölüm olduğu için KPSS açısından biraz riskli gibi görünüyor.

Merhaba @schweigger2. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunları geçen sene 65 puanla atanmışken bu sene 81 puanla atanabilmişler. Mezunları hızla artan bir bölüm olduğu için KPSS açısından biraz riskli gibi görünüyor.
Kpss sorun değil ben önü açık bir meslek seçmek istediğim için bu bölümü ve kendime de uygun olduğunu düşündüğüm için yazmayı okumayı düşünüyorum

@Anıl Yiğit abi selam tekrardan bu mesajımı görürsen geri dönüş sağlar mısın lütfen bundan 2 ay evvel mert hocanın zero matematik kitabına başladım sıfır matematiğim diye daha tyt var 86 gün kalmış sınava ne yapabilirim akıl danışmaya geldim pes etme gibi bir şey söz konusu değil elbette en kisa sürede ne yapıp şöyle netleri 10 üstü yapabilirim

Kpss sorun değil ben önü açık bir meslek seçmek istediğim için bu bölümü ve kendime de uygun olduğunu düşündüğüm için yazmayı okumayı düşünüyorum

@Anıl Yiğit abi selam tekrardan bu mesajımı görürsen geri dönüş sağlar mısın lütfen bundan 2 ay evvel mert hocanın zero matematik kitabına başladım sıfır matematiğim diye daha tyt var 86 gün kalmış sınava ne yapabilirim akıl danışmaya geldim pes etme gibi bir şey söz konusu değil elbette en kisa sürede ne yapıp şöyle netleri 10 üstü yapabilirim
Eklemeyi unutmuşum zero matematik daha bitmedi 30 gün daha var yani ne yapacağım gerçekten bilmiyorum kafam karışık bayağı

Son düzenleme:

Eklemeyi unutmuşum zero matematik daha bitmedi 30 gün daha var yani ne yapacağım gerçekten bilmiyorum kafam karışık bayağı
Dostum sınava çok az bir zaman kaldı diyerek kendini gerip panik olma önce sakin ol sonra konsantre ol. Benim tavsiyem günlük minimum sınava kadar 30 paragraf sorusu 30 problem sorusu çözmelisin + haftada 2 branş (mat kesinlikle olsun ikinci branşını sen seçebilirsin.) bir tyt deneme + yarım yamalak yapabildiğin konulara daha çok önem gösterip üzerinde dur. Ayrıca hiç bilmediğin çok zorlandığın konuları eleyebilirsin hatta bir analiz yap bende kendi sınav senemde yapmıştım son 4-5 senenin çıkmış sorularının konu dağılımlarına bak en çok hangi konudan soru soruyorlar ise o konulara mutlaka çalış ve soru çöz. İllaki yapabildiğin emin olduğun konular vardır bunlara çok zaman harcama yarım yamalak yapabildiğin konularda ustalaşmaya çalış. Hiç bilmediğin çok zorlandığın konuları elemen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı