Ticaret yapmak için ürün nereden bulunur?

Erdemztrk124

Kilopat
Yer
Amasya/Suluova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
֎RYZEN 5 5500
֎ASUS PRIME A320M-K
֎ADATA XPG 8GB 3200MHZ CL16 X2
֎WD SN570 500GB 3500MB/2300MB
֎ASUS GEFORCE DUAL RTX 3060 V2 OC 12GB
֎VENTO VG10F
֎FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W
Meslek
BİLGİSAYAR TEKNİKERİ
Ticaret yapmak istiyorum. Mesela 20 tane çanta alıp pazarlarda sağda solda satmak istiyorum, ya da böyle elektronik cihazları alıp satmak istiyorum ama böyle ürünleri nereden ucuza alırım bu konuda hiçbir fikrim yok. Satma kısmına gelince o konuda kendime güveniyorum fakat gidip de pazarda sergiden aldığım şeyi de geçip aynı adamın karşısında satmak da istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ticaret yapmak istiyorum. Mesela 20 tane çanta alıp pazarlarda sağda solda satmak istiyorum, ya da böyle elektronik cihazları alıp satmak istiyorum ama böyle ürünleri nereden ucuza alırım bu konuda hiçbir fikrim yok. Satma kısmına gelince o konuda kendime güveniyorum fakat gidip de pazarda sergiden aldığım şeyi de geçip aynı adamın karşısında satmak da istemiyorum.

Toptancıdan bulabilirsin (önerim forma tarzı seyler satman olur)

Yakın arkadaşım uzun zaman önce Facebook üzerinden toptan eşofman alıp pazarda satmıştı. Bu tarz bir şey ile işe başlayabilirsin.
Daha sonra belki bir dükkan açıp her türlü inşaat, elektrik, pprc boru, kaplin boru gibi ürünleri toptancılardan alıp dükkanında satabilirsin.
Düzenleme:
Son önerdigim örnek biraz zor olabilir veya böyle bir hayalin olmayabilir sana kalmış.

Yakın arkadaşım uzun zaman önce Facebook üzerinden toptan eşofman alıp pazarda satmıştı. Bu tarz bir şey ile işe başlayabilirsin.
Daha sonra belki bir dükkan açıp her türlü inşaat, elektrik, pprc boru, kaplin boru gibi ürünleri toptancılardan alıp dükkanında satabilirsin.
Düzenleme:
Son önerdigim örnek biraz zor olabilir veya böyle bir hayalin olmayabilir sana kalmış.
şöyle bi sorunum var bölgemde toptancı bulamıyorum internet üzerinde baktığım toptancılar çok fahiş istiyor

Bu biraz sermayeye bağlı olarak değişmektedir. Eğer güçlü bir sermayen varsa fabrika toptancıdan ucuza verir ama eğer sermayen güçlü değilse toptancıdan alabilirsin. Bir de satış yapmak istediğin yer sabit bir dükkan mı yoksa seyyar mı?

Bu biraz sermayeye bağlı olarak değişmektedir. Eğer güçlü bir sermayen varsa fabrika toptancıdan ucuza verir ama eğer sermayen güçlü değilse toptancıdan alabilirsin. Bir de satış yapmak istediğin yer sabit bir dükkan mı yoksa seyyar mı?

Hem seyyar hem de internet üzerinden.

Hem seyyar hem de internet üzerinden.

İnternet konusunda pek bir fikir belirtemeyeceğim çünkü onun için güçlü bir sosyal medya reklam çalışması dönmesi gerekiyor. Seyyar konusunda bölgende toptancı olmadığını söylemişsin şunu merak ettim. Dışardaki toptancılar ürün için pazarda satan kişiden fazla mı fiyat veriyor?
Yani demek istediğim şu, demişsin ki pazardan alıp adamların gözünün önünde satmak istemiyorum. Eğer toptancı pazardaki fiyattan fazla veriyorsa tabii ki pazardan al çünkü bu ticaret herkes kendi ekmeğini yer ama ben böyle bir şey olacağını zannetmiyorum. Toptancıdan getirip üstüne kârını koyduktan sonra her malın bir alıcısı vardır. Ayrıca aldığın ürün miktarı arttıkça sana verecekleri iskonto da artar. Yani başta 100 liraya aldığın bir ürünü 100 tane aldığın zaman 80-90 liraya alır daha çok kazanırsın.

Şöyle bir sorunum var bölgemde toptancı bulamıyorum internet üzerinde baktığım toptancılar çok fahiş istiyor.

Çalıştığım yer vardı her türlü malzeme satıyorduk. Biraz keşfetmen gerekli benim çalıştığım yerde ortalama haftada 10 tane toptancı kendi araçlarıyla geliyordu.
kimisinin aracında elektrik malzemeleri kimisinin aracında bahçe hortumları vesaire vardı. Toptancıdan aldığımız ürünü %10 ile %50 arasinda kar bırakarak satıyorduk. Ve kessinlikle konum da önemli.
Bu işle uğraşan bir tanıdığınız varsa ondan yardım ve fikir isteyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı