Ticarete başlamak için öneri

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ne olduğunun pek önemi yok aslında. Sabit bir gelir kafesinden çıkmak için 19 yaşına girecek ve elinde 40-50k parası olan birisi ne yapabilir? Lise bittiği gibi bir işe girdim çünkü bu sene istesem de okuyamazdım. Bu sene de çalışmadım ve okuyacaksam muhtemelen açıktan okurum veya direkt elimi sürmem belki. Şu an günde 12 saat çalışıyorum ve mesleğimin bir geleceği yok. Aylık ortalama 20-22, bilemedin 23K arasında maaş alıyorum. Sabit bir gelir ile artık bir şey başarabileceğimi sanmıyorum. 3 ay sonra bir planım kalmayacak ve boşlukta olacağım, yani ne yapacağımı bilmiyor hale geleceğim muhtemelen. Bu işte çalışıp geriye kalan zamanımla bir iş yürütmeye mi çalışmalıyım? Yoksa direkt ayılmalı mıyım? Paramı kaybedersem bundan korkum olmaz çünkü en azından denediğimi ve başarısız olduğumu bilirim, ders çıkarırım. Hiç yapmamak daha büyük pişmanlık gibi geliyor. 3 ay sonra ise muhtemelen elimde 80-95k bir birikim olur. Biliyorum çok değil ama bununla bir şeyler denemek istiyorum. Fikir verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ticarete önce küçük işlerden gireceksin hocam, ticaret bu adı üstünde batmakta var çıkmakta birden tüm sermayeni bir şeye bağlayıp batarsan geri toparlaman zor olur en basitinden 0.5'lik su alıp ışıklarda satmak ile başlayabilirsin örnek veriyorum bu arada.

Geri
Yukarı