Ticarete atılmak

lucix

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biz iki arkadaş ticaretle uğraşmak istiyoruz lise son sınıfız. Aklımızdaki planlardan bahsedeyim tişört, sweatshirt, eşofman vs satmak için İstanbul'dan 10-20 ürün alıp (başlangıç için) sosyal medya, pazar gibi yerlerde satmayı düşünüyoruz. Eğer becerebilirsek Amazon üzerinden ise normal ürün satmak istiyorum 2. plan olarak, toptan nereden kıyafet alıp bastırabiliriz? Bu işin mesela tişört alıp bastırması var. Sizin önerileriniz nelerdir? Umarım anlaşılır dilde yazmışımdır

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam bu sektörlerde çalışıyor, bir kaç bilgim var yardım edebileceğim kadar söyleyeyim.
Kıyafet diken bir sürü mekan var, anlaşmaya açıksalar model ve fiyat sor, sonra karşılaştır ve kalite veya fiyat bakımından sana en uygun olanı seç. Sonra onu yurt dışına ise yurt dışı fiyatlarına göre yurt içi için ise cüzi miktarda para ekleyerek (cüzi miktar dediğim ay sonuna kadar satacağınız miktarın toplam fiyatından toplam eklediğiniz para sizin kârınız, ona göre ayarlayın) pazarlarda, internette, kendi mağazanda, izin olan her yerde satabilirsin. Bu tür markalara kıyafet dikilen, baskı yapılan, kutu vb. üretilen yerleri sorabilirsin, markaları nereden bulucam dersen giyim mağazası yazıp arat.

Toptan yerleri paylaşmayabilirler, markalar arası rekabet var ve bu yerler çok önemli, o yüzden benim bile bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı