Tidal kalitesinde müzik servisi önerisi

Fiyatı gayet uygunmuş. Tavsiye eder misiniz? Şu an Spotify kullanıyorum.

Artıları:
Kayıpsız müzik desteği ve lyric desteği.
Oynatma listemdeki en çok dinlediğim şarkılar Spotify'da yok.
Bluetooth kulaklık kullanmama rağmen telefonum 320 Kbps OGG ile sıkıştırılmış müziği tekrar sıkıştırmak (Spotify) yerine kayıpsız ALAC müziği 600 Kbps SBC-XQ ile sıkıştırıp kulaklığa gönderiyor.

Eksileri:
Arayüzü Spotify'a göre daha kötü.
Mac dışında bilgisayar kullanıyorsanız düzgün uygulaması yok. Apple Music Electron kullanabilirsiniz ama 990 Kbps ile sınırlı ve müzik indirme desteklemiyor. Linux üzerinden WayDroid ile native olarak Android uygulamasını kullanıyorum.

Artıları:
Kayıpsız müzik desteği ve lyric desteği.
Oynatma listemdeki en çok dinlediğim şarkılar Spotify'da yok.
Bluetooth kulaklık kullanmama rağmen telefonum 320 Kbps OGG ile sıkıştırılmış müziği tekrar sıkıştırmak (Spotify) yerine kayıpsız ALAC müziği 600 Kbps SBC-XQ ile sıkıştırıp kulaklığa gönderiyor.

Apple Kablolu kulaklık tavsiye ediyor, bluetooth kulaklarda kayıpsız müzik sunamayacağını belirtmiş detaylarda dikkatinizi çekti mi? Ben de tavsiye etmiyorum çünkü D/A çevrimi kaliteyi ciddi derecede düşürür. Kulaklığınızın modeli markası nedir? Kaliteli bir şey ise bu kayıptan az etkilenirsiniz.

@Single_factor Anker Soundcore Liberty 2 Pro kulaklığı SBC-XQ 600 Kbps Bluetooth kodeği ile kullanıyorum.

Kulaklığım LDAC desteklemediği için SBC-XQ kullanıyorum. Buna rağmen kulaklık Spotify'a göre 2 kat daha fazla bitrate kabul ediyor.

Gerçek kayıpsız dinleyemesem de 320 Kbps'den 600 Kbps'ye yükseliş hissedilebiliyor.

Hi-Fi'a hiç girmiyorum. Kablo ile olsa dahi Android işletim sistemi root yetkisi ile değiştirilmez ise en fazla 48 Khz 24 bit destekliyor.

Son düzenleme:
@Single_factor Anker Soundcore Liberty 2 Pro kulaklığı SBC-XQ 600 Kbps Bluetooth kodeği ile kullanıyorum.

Kulaklığım LDAC desteklemediği için SBC-XQ kullanıyorum. Buna rağmen kulaklık Spotify'a göre 2 kat daha fazla bitrate kabul ediyor.

Gerçek kayıpsız dinleyemesem de 320 Kbps'den 600 Kbps'ye yükseliş hissedilebiliyor.

Evet bluetooth hızına ulaşır ama bu tip küçük kulaklıklarda bu fiyata Dijitalden analog a çeviren kaliteli preamp sıkıştırmaları biraz zor gibi. Çünkü mesele esasında dijital sesin iyi bir preamp tarafından analoga çevrilmesi işi. Onu zaten telefonlar bile yapamıyor. Apple dahil. ama iyi bir cihazınız varsa yine de iyi diyaframlara sahip kablolu kulaklık daha etkin olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı