Tidal'e para vermeye değer mi?

Merhabalar. Tidal almayı düşünüyorum ve Spotify'dan farkının ses kalitesi olduğunu gördüm. Elimde aradaki farkı az çok anlayabileceğim bir kulaklık var. Spotify Free'den aylık 10 liraya Tidal'e geçmek mantıklı mı? Spotify'da sıkıntım yok ama forumdakilerin övdüğü ses kalitesini merak ediyorum.
Şu an, Tidal ın en iyi sese sahip olan Master seviyesi 19,90TL. Farkı en kıytırık kulaklıkla bile anlarsınız.
10 Tl olarak bahsettiğiniz Hi-Fi aboneliğinin Spotfy dan bir farkı yok ses kalitesi olarak.

Uzun süre kullandım. Uzun süre çoğu kişiye tavsiye ettim. Ama kütüphane genişliği konusunda baya geri kaldı benim için. Küçük sanatçıların çıkardığı şarkıları bulamıyorsun. Berkcan Güven bile var iken Digital Daggers olmaması beni baya şaşırtmıştı. Windows uygulaması diğer servisler kadar iyi değil. Spotify ve Apple Music gibi servisleri kullanırken playlist indirebiliyorum. Fakat TIDAL kullanırken indirememek beni üzdü. Support'a yazdım fakat iyi bir cevap alamadım. Sadece telefon uygulaması üzerinden indirebiliyorsunuz. Öğrenci üyeliği yok diye biliyorum. Apple Music'e geçtiğim zaman ilk üç ay ücretsiz + hediye 3 ay ile güzel bir başlangıç yaptım. TIDAL kullanırken dinlemediğim şarkıları dinlemek güzel. Kısaca uzun vadede geçilmez. Spotify yanına TIDAL veya Music yanına TIDAL ile güzel olabilir.

Uzun süre kullandım. Uzun süre çoğu kişiye tavsiye ettim. Ama kütüphane genişliği konusunda baya geri kaldı benim için. Küçük sanatçıların çıkardığı şarkıları bulamıyorsun. Berkcan Güven bile var iken Digital Daggers olmaması beni baya şaşırtmıştı. Windows uygulaması diğer servisler kadar iyi değil. Spotify ve Apple Music gibi servisleri kullanırken playlist indirebiliyorum. Fakat TIDAL kullanırken indirememek beni üzdü. Support'a yazdım fakat iyi bir cevap alamadım. Sadece telefon uygulaması üzerinden indirebiliyorsunuz. Öğrenci üyeliği yok diye biliyorum. Apple Music'e geçtiğim zaman ilk üç ay ücretsiz + hediye 3 ay ile güzel bir başlangıç yaptım. TIDAL kullanırken dinlemediğim şarkıları dinlemek güzel. Kısaca uzun vadede geçilmez. Spotify yanına TIDAL veya Music yanına TIDAL ile güzel olabilir.
Kütüphanesine göz attığımda Rammstein'ı göremeyince yanında Spotify'ı tutma kararı aldım. Biraz önce 2 liraya 4 aylık HI-FI üyeliği aldım. Telefon kulaklığım ile deneyince aradaki fark az da olsa belli oluyor. Diğer kulaklıkla deneyince de sonucu yazarım. Herkese çok teşekkür ederim. Diğer kulaklıkla mobil uygulaması üzerinde denedim ve Master ayarında fark cidden hissediliyor. Spotify Free'den iyi ki de geçmişim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı